Aktivista provokoval na Prague Pride v tričku s knězem Tisem. Všechno v pořádku, řekla nyní policie

17. 9. 2016 21:47

Neodporuje zákonu to, že někdo nosí tričko s kontroverzním slovenským politikem Jozefem Tisem? Právě to zjišťovali policisté, informoval server Lidovky.cz.

Aktivista provokoval na Prague Pride v tričku s knězem Tisem. Všechno v pořádku, řekla nyní policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pochod hrdosti gayů a leseb Prague Pride. Účastnili se i zástupci velvyslanectví USA nebo primátorka Adriana Krnáčová
reklama

Muž s Tisovým portrétem se totiž objevil na demonstraci proti Prague Pride a aktivisté jeho počínání nahlásili. O celé věci informoval z místa reportér serveru ParlamentníListy.cz jako vůbec první.

Signatář Charty 77 Ladislav Malý je známým katolickým aktivistou a bojovníkem za tradiční rodinný model. Letos se dostavil na Václavské náměstí na slavnostní zahájení velkého průvodu, jímž vyvrcholila přehlídka hrdosti sexuálních menšin Prague Pride. S sebou si přinesl transparent vzývající boha. Důležitější roli v indicentu však hrálo tričko, na kterém měl Malý portrét kněze a slovenského fašistického prezidenta Jozefa Tisa.

Právě to rozčílilo Jana Cempera, aktivistu známého především svými protesty proti prezidentu Miloši Zemanovi, na kterého dokonce podal žalobu. Mezi oběma došlo ke slovní potyčce, kterou ještě více rozproudil Cemperův výkřik „Vy fašisto“. Následně na portrét hlavy Slovenského štátu na tričku plivl a zmocnil se Malého transparentu.