Aktivisti znovu obsadili Kliniku

25.05.2016 6:19 | Zprávy
autor: vam, čtk

Budovu na pražském Žižkově, kterou od prosince 2014 obývají aktivisté sociálního centra Klinika, policie po včerejším večerním zásahu kvůli výhrůžce bombou předala majiteli, Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Zástupci úřadu oznámili, že budovu zabezpečili, ale aktivisté poté do budovy opět vnikli. Opakovala se tak situace z pátku.

Aktivisti znovu obsadili Kliniku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Solidární pochod za zachování centra Klinika, kterému Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových odmítl prodloužit smlouvu

Anonym v úterý stejně jako v pátek nahlásil bombu e-mailem. Napsal, že vybuchne v 19:45, což se ale nestalo, a podle informací policie se v domě nenašlo nic, co by připomínalo výbušný systém. Část aktivistů, kteří budovu podle ÚZSVM neoprávněně obývají, odmítla dům opustit. Někteří se připoutali uvnitř k sudům s betonem, část vylezla na střechu.

Před 23:00 policisté z domu vyvedli všechny aktivisty kromě dvou na střeše, a zásah tak ukončili. Dům policie předala majetkovému úřadu. Zástupci ÚZSVM řekli ČTK, že zabezpečili všechny vstupy do objektu, ale krátce po odjezdu policistů aktivisté dům znovu obsadili. Oznámili to i na svém twitterovém účtu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

EU

Kritizujete EU neustále, oprávněně, ale proč jste slevili z vašeho požadavku na referendum o vystoupení? Nebo bude? A můžete jinak, když budete ve vládě zabránit tomu, aby nám EU zdražovala život?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

16:42 „Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

Spolek Věci zásadní v komentáři pro ParlamentníListy.cz připomíná dva roky od tragické střelby na FF…