Aktivita českých europoslanců byla podprůměrná. Nejlínější byli dva členové ČSSD

28.04.2014 12:25 | Zprávy

Aktivita českých europoslanců v Evropském parlamentu byla podle studie, kterou v pondělí zveřejnilo sdružení Evropské hodnoty, podprůměrná ve srovnání se zástupci jiných zemí EU. K nejproduktivnějším z 22 českých europoslanců v končícím volebním období patřili Oldřich Vlasák (ODS), Zuzana Roithová (KDU-ČSL) a Olga Sehnalová (ČSSD). Nejméně aktivní byli sociální demokraté Robert Dušek a Richard Falbr.

Aktivita českých europoslanců byla podprůměrná. Nejlínější byli dva členové ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Richard Falbr

Potvrdily se tak závěry předchozí analýzy, kterou sdružení zveřejnilo loni v září. Studie rozšířila předchozí materiál podle Jakuba Jandy ze sdružení zejména o porovnání s prací europoslanců dalších unijních států a o délku hodnoceného období.

Čeští europoslanci předkládali hlavně stínová stanoviska a zprávy

Sdružení hodnotilo účast europoslanců na jednáních, počet navrhovaných usnesení, stanovisek či jejich úprav nebo četnost jejich vystoupení a dotazů směřovaných Evropské komisi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe, čtk

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Vážený pane poslanče

snaha vypovědět či přeprodat F-35 z programového prohlášení vypadla, proč? Vy s tím souhlasíte? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul

13:39 „Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul

Kdo jinému ústavně-právní jámu kopá, sám do ní často padá, poznamenává právník Petr Kolman nad zážit…