Albrightová navštíví Terezín, otisk její ruky odlijí z křišťálu

22.07.2012 6:22 | Zprávy
autor: joh

Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová dnes v doprovodu ministra obrany Alexandra Vondry navštíví Terezín na Litoměřicku. V Malé pevnosti obtiskne svou dlaň pro vytvoření jejího křišťálového odlitku.

Albrightová navštíví Terezín, otisk její ruky odlijí z křišťálu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstí v Terezíně

Ten bude později vystaven v galerii, která shromažďuje otisky dlaní českých i světových osobností v křišťálovém skle.

Výrobce takzvaných Křišťálových doteků a majitel galerie Jan Huňát z Bohušovic nad Ohří už odlil ze skla například otisk ruky bývalého prezidenta Václava Havla, spisovatele Arnošta Lustiga, zachránce židovských dětí sira Nicholase Wintona nebo hokejisty Jaromíra Jágra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vykořisťování. To vyrostlo za vás. Schillerová zasáhla Jurečku

23:18 Vykořisťování. To vyrostlo za vás. Schillerová zasáhla Jurečku

„Pracoval jsem načerno,“ přiznal se divák v přímém přenosu a šokoval hosty pořadu Máte slovo. Debata…