Alena Vitásková odhaluje pozadí: S Aspenem na věčné časy. Kdo v něm je? A proč má takový vliv?

31.05.2021 17:26

Někdejší předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková se ve svém komentáři zaměřila na spolek Aspen a jeho členy. „Co je Aspen? Jaké poslání má tento spolek a jeho členové? To z názvu není zřejmé. Důvěřujme našim zpravodajským službám, že se nejedná o seskupení, které by plnilo úlohu nepřátelskou vůči našim národním zájmům, zájmům našich občanů, bylo nepřátelské vůči naší vlasti či demokratickému zřízení,“ poznamenala Vitásková.

Alena Vitásková odhaluje pozadí: S Aspenem na věčné časy. Kdo v něm je? A proč má takový vliv?
Foto: Repro XTV
Popisek: Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková

Vitásková, jejíž institut se mimo jiné zaměřuje na vývoj v naší vlasti – zda směřování politiky vede k vymahatelnosti práva a spravedlnosti a zda kroky politiků jsou v souladu s Listinou práv a svobod – se ve svém komentáři zabývá Aspenem. Podle jejích slov si nedávno pročítala členy tohoto údajně významného spolku. 

„Prý kdo není v Aspenu, jako by nebyl, prý nemůže zastávat žádnou významnou práci, natož politicko-hospodářskou funkci. Nevím, já jsem v Aspenu nebyla,“ podotkla Vitásková, v níž právě Aspen evokuje časy dávno minulé a mnohými zatracované. „Vzpomínku na členy Svazu československo-sovětského přátelství (SČSP), který známe z bývalého režimu před více než třiceti lety. Členové toho spolku byli jasně identifikovatelní, co jsou zač. Byli stoupenci československo-sovětského přátelství. Na tom nic není, když se přátelíte s lidmi jiných zemí bez ohledu na barvu pleti, národnost, jazyk. V té době, dávno minulé, bylo známé heslo ‚Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak‘,“ sdělila Vitásková.

„Co je ale Aspen? Jaké poslání má tento spolek a jeho členové? To z názvu není zřejmé. Důvěřujme našim zpravodajským službám, že se nejedná o seskupení, které by plnilo úlohu nepřátelskou vůči našim národním zájmům, zájmům našich občanů, bylo nepřátelské vůči naší vlasti či demokratickému zřízení,“ zamyslela se dále Vitásková. A přinesla i otázku, kdo jsou členové Aspenu, což považuje za zásadní otázku nejen před nastávajícími volbami.

„Otázka je důležitá proto, že mnoho členů Aspenu je dlouhodobě ve významných českých a evropských strukturách, politických a hospodářských funkcích, zásadně ovlivňujících naše hospodářství, ekonomiku, náš život a naše směřování. S Aspenem na věčné časy a nikdy jinak???“ zeptala se závěrem.

Organizace Aspen Institute je mezinárodní nezisková organizace, jež byla založena v Chicagu. Například SPD Tomio Okamury o ní v loňském roce napsala, že v České republice má tato organizace hájící zájmy globalistických elit USA spolupracovníky i mezi známými politiky. Jmenováni byli například předseda ČSSD Jan Hamáček, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) či Markéta Pekarová z TOP 09. Otevření středoevropské pobočky mělo být realizováno díky aktivitám Madeleine Albrightové, iniciátorem a finančníkem měl být v praxi Zdeněk Bakala. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“ a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

19:08 Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“ a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

Konzervativní noviny přeložily text novinářek Barri Weiss a Katie Herzog o stále se šířící ideologii…