Americké velvyslanectví vypisuje granty na boj s dezinformacemi. Přednost mají ti, kteří už dříve bojovali

06.04.2018 15:42

Velvyslanectví Spojených států amerických v České republice vypisuje granty na boj s dezinformacemi. Účelem je najít a podpořit projekty, které dokáží s dezinformacemi skutečně bojovat a omezit jejich negativní vliv.

Americké velvyslanectví vypisuje granty na boj s dezinformacemi. Přednost mají ti, kteří už dříve bojovali
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na budově poslanecké sněmovny dnes zavlála i vlajka USA

„Hledáme projekty, které se zaměřují na vývoj digitálních platforem, rozšíření digitální gramotnosti, posílení kritického myšlení a schopnosti rozpoznávat pravdivost zpráv ve sdělovacích prostředcích a důležitost je ověřovat i z jiných dostupných zdrojů,“ vybízí ambasáda.

Pokud ale máte zájem se do soutěže přihlásit, budete nejspíš hendikepováni. Přednost totiž dostávají ti žadatelé, kteří již v minulosti tyto programy úspěšně realizovali. Příspěvek se platí v dolarech a můžete žádat o částku v rozpětí 5 000 až 25 000 dolarů.

Nesmí se však financovat náboženská ani politická činnost, obchodní činnost, dokonce ani humanitární činnost. Jak ambasáda informuje, propláceny nebudou ani provozní náklady nebo náklady reprezentace (například oběd). Rovnou vyloučeny budou organizace působící na ziskovém základě.

Jinak se ale do 15. dubna klidně můžete na velvyslanectví s projektem přihlásit.

Ambasáda USA podporuje v České republice řadu dalších projektů. Angažovala se rovněž v boji proti korupci, kdy se například v Americkém centru, provozovaném velvyslanectvím, konaly „konference“ soudců v přítomnosti ministra spravedlnosti.