Americké velvyslanectví vypisuje granty na boj s dezinformacemi. Přednost mají ti, kteří už dříve bojovali

06.04.2018 15:42 | Zprávy
autor: jav

Velvyslanectví Spojených států amerických v České republice vypisuje granty na boj s dezinformacemi. Účelem je najít a podpořit projekty, které dokáží s dezinformacemi skutečně bojovat a omezit jejich negativní vliv.

Americké velvyslanectví vypisuje granty na boj s dezinformacemi. Přednost mají ti, kteří už dříve bojovali
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na budově poslanecké sněmovny dnes zavlála i vlajka USA

„Hledáme projekty, které se zaměřují na vývoj digitálních platforem, rozšíření digitální gramotnosti, posílení kritického myšlení a schopnosti rozpoznávat pravdivost zpráv ve sdělovacích prostředcích a důležitost je ověřovat i z jiných dostupných zdrojů,“ vybízí ambasáda.

Pokud ale máte zájem se do soutěže přihlásit, budete nejspíš hendikepováni. Přednost totiž dostávají ti žadatelé, kteří již v minulosti tyto programy úspěšně realizovali. Příspěvek se platí v dolarech a můžete žádat o částku v rozpětí 5 000 až 25 000 dolarů.

Nesmí se však financovat náboženská ani politická činnost, obchodní činnost, dokonce ani humanitární činnost. Jak ambasáda informuje, propláceny nebudou ani provozní náklady nebo náklady reprezentace (například oběd). Rovnou vyloučeny budou organizace působící na ziskovém základě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…