Americký autor: Schází se mocný Bilderberg. Má velký strach z hněvu lidí a z Putina

28.05.2014 11:01

V Kodani se chystá setkání neformální skupiny Bilderberg, a podle amerického publicisty Paula Josepha Watsona se bude odehrávat ve znamení již dlouho nevídané paniky. Pravidelná konference bude muset „řešit“ zejména nepoddajnost Ruska v otázce Ukrajiny, která naznačuje stabilnější narušení plánů unipolárního světa stejně jako „anti EU revoluce“ v některých členských zemích.

Americký autor: Schází se mocný Bilderberg. Má velký strach z hněvu lidí a z Putina
Foto: Repro Foto: ČT
Popisek: Bývalý vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek v pořadu Máte slovo

Watsonův text byl psaný pro server Infowars.com, provozovaný konzervativcem Alexem Jonesem, který má blízko například k bývalému prezidentskému kandidátovi Ronu Paulovi. Jones často brojí proti nebezpečí nadnárodních korporací a některými je označován za konspiračního teoretika. V českém znění text přinesl server Petra Hájka Protiproud.cz, který se skupině Bilderberg věnoval již v minulosti.

„Konference elit“, jak si neformální uskupení říká, se v kodaňském hotelu Marriott má věnovat především vykolejení tohoto procesu globálního probuzení. Hlavním nástrojem má být v krátkodobém horizontu zejména přijetí „Transatlantického obchodního a investičního partnerství“ neboli obchodní dohody USA a EU, kterou u nás kritizoval například před volbami do Evropského parlamentu sociolog Jan Keller.

Metoda je podle publicisty stejná jako při „integraci“ Evropské unie. Nejprve jde o projekt hospodářského společenství, který se časem vyvine v pevnou politickou federaci, pohrdající jakoukoliv suverenitou svých členů. Důkazem návaznosti těchto kroků má být fakt, že samotné euro jakožto nejsilnější integrační model EU je „produktem“ Bilderbergu.

Celý text na webu Protiproud.cz ZDE.

Právě proto propuklo takové zděšení z výsledků víkendových eurovoleb, které vynesly do nejvyšších politických pater Marine Le Pen nebo Nigela Farage. Dva z nejvýraznějších odpůrců integrace ve svých velkých zemích vyhráli.

Druhým výbušným tématem bude Rusko a prezident Putin, o kterém americký ministr zahraničí John Kerry podle publicisty přímo prohlásil, že „se opovážil vyzvat mezinárodní systém na souboj“. Bilderberg se tedy bude muset zabývat hrozbou „alternativního světového řádu“, který se může zrodit ze spolupráce expandujících ekonomik Ruska, Číny, Brazílie, Indie a jižní Afriky.      

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

9:23 Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

Miroslava Němcová z ODS, Barbora Kořanová z ANO a Radim Fiala z SPD ve čtvrtečních Událostech, komen…