Americký konvoj dnes opustí Prahu, vojáky čeká cvičení

28.05.2016 6:22

Americký armádní konvoj se dnes brzy ráno začne přesouvat z Prahy do Vyškova a Přáslavic. Vojenský konvoj čítající přibližně 420 vojáků a 225 kusů vojenské techniky do Česka dorazil v pátek. Noc na dnešek strávili vojáci v ruzyňských kasárnách. Ve Vyškově a Přáslavicích je o víkendu čeká společné cvičení s českými kolegy. Zprávu přinesla ČTK.

Americký konvoj dnes opustí Prahu, vojáky čeká cvičení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přesun příslušníků 2. jízdního pluku americké armády v rámci cvičení Saber Strike v Pobaltí. Vojáci přenocují v ruzyňských kasárnách v Praze
reklama

Přesun po dálnici D1 zahájí američtí vojáci v 7:00. První část konvoje by do Vyškova měla dorazit v 11:30 a poslední kolona do 15:30. Přibližně 100 osob a 40 kusů techniky bude z Vyškova pokračovat do Přáslavic, kde je očekávají přibližně ve 13:30. Vojáky pak čeká společné cvičení, například střelby.

Američtí vojáci přijeli do Česka z bavorské základny ve Vilsecku. V pondělí budou pokračovat na cvičení Saber Strike do Pobaltí. Průjezd přes české území pojaly obě armády jako nácvik pro případ, že by bylo nutné zajisti rychlý přesun aliančních jednotek.

Loni Českem projížděly dva podobné konvoje americké armády. Velkou pozornost vzbudil především první z nich. Ozvala se řada kritických hlasů, nakonec ale vojáky vítaly tisíce příznivců. V pátek se příjezd vojáků obešel bez velké pozornosti veřejnosti. V průběhu trasy konvoj sledovali jednotlivci nebo menší skupinky lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

15:58 V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

Server Deník N přišel s rozhovorem s Monikou Šimůnkovou, současnou zástupkyní ombudsmana Stanislava …