Americký server vznesl závažné obvinění na Babiše. Možná prý spolupracuje s Islámským státem

21.07.2016 21:57

Bývalý vysoký představitel CIA Gary Berntsen ve svém příspěvku pro The Daily Caller naznačuje, že Andrej Babiš je podezřelý ze spolupráce s teroristy z Islámského státu. Píše o tom server Echo 24.

Americký server vznesl závažné obvinění na Babiše. Možná prý spolupracuje s Islámským státem
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Vicepremiér Andrej Babiš na besedě s občany v Moravskoslezském kraji
reklama

Berntsen to naznačuje na jednom konkrétním případu. V listopadu roku 2014 přistálo na letišti nedaleko Mosulu letadlo ruského dopravce, které letělo z České republiky. Podle celních dokumentů vezl letoun náklad cigaret. Na místě se ale ukázalo, že je plné lehkých zbraní a munice a že veškeré potřebné dokumenty byly zfalšované.

Podle prvních zpráv z médií si zásilku objednala kurdská milice, což bylo ale následně vyvráceno. Zástupce irácké armády pro server Al-Araby uvedl, že si tuto dodávku zbraní neobjednal ani Bagdád ani Kurdové. Jediný možný příjemce tak podle něj byl Islámský stát.

Celý text je ZDE

„IS se zdá jako nejpravděpodobnější, protože podle našich informací obchodují s ropou a ohromnými částkami peněz s íránskými, tureckými a ruskými podnikateli,“ řekl Al-Araby zdroj z irácké armády.

„Předběžné informace ukazují na to, že toto letadlo bylo spojené s podnikatelem, který už v minulosti obchodoval se zbraněmi výměnou za ropu s Islámským státem,“ řekl tehdy člen iráckého parlamentu Hakim al-Zamili. České ministerstvo zahraničí se tehdy nechalo slyšet, že jelikož se nejedná o oficiální státní zásilku, není v jejich pravomoci věc jakkoli komentovat.

Gary Berntsen se v souvislosti s touto zadrženou ilegální dodávkou zbraní podivuje, proč v ČR nezačalo oficiální vyšetřování. Spojuje to s možným zájmem české vlády věc zamést pod koberec.

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…