Američtí diplomaté o Klausovi: Pyšný intelektuál, který přehlíží ostatní

02.09.2011 22:14 | Zprávy

Server WikiLeaks zveřejnil v pátek velké množství tajných depeší amerických diplomatů. Část z nich se zabývá prezidentem Václavem Klausem. Je podle nich intelektuál, liberál s proamerickými postoji, který neváhá kritizovat.

Američtí diplomaté o Klausovi: Pyšný intelektuál, který přehlíží ostatní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident ČR Václav Klaus
Americké velvyslanectví v Praze rozebíralo českého prezidenta Václava Klause před jeho cestou do USA v březnu 2007. Důvěrná depeše byla určena pro amerického viceprezidenta Dicka Cheneyho a ministra obrany Roberta Gatese, kterým měla usnadnit vzájemná jednání a pomoci porozumět jeho povaze. "Klaus je složitou osobností," uvedl tehdy americký velvyslanec Richard Graber.

Oceňuje svobodu, oslovuje masy

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

20:30 Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

Bývalý prezident Agrární komory ČR a jeden z nejvýznamnějších českých potravinářů Zdeněk Jandejsek v…