Američtí republikáni vyrazili do boje proti běžencům ze Sýrie. Padají i označení jako „vzteklina“

20.11.2015 13:22

Boj proti uprchlíkům zahájili i Američané. Kromě toho, že uchazeč o prezidentské křeslo Donald Trump navrhl vytvoření databáze a zvláštních průkazů pro muslimy, či jeho oponent Ben Carson navrhl, aby uprchlíci ze Sýrie byli prověřováni, neboť mohou být vzteklí psi, Sněmovna reprezentantů hlasovala pro zpřísnění požadavků na prověřování uprchlíků ze Sýrie.

Američtí republikáni vyrazili do boje proti běžencům ze Sýrie. Padají i označení jako „vzteklina“
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Texaský senátor Ted Cruz a bývalý guvernér na Floridě Jeb Bush pro změnu navrhli náboženský test pro uprchlíky ze Sýrie. Píší o tom Britské listy. Přednost by podle nich měla být dávána křesťanským uprchlíkům.

Ohledně databáze muslimů a jejich zvláštních průkazů po celých Spojených státech se zvedla i vlna dotazů. Trump však na otázku, jak by se registrace muslimů lišila od registrace židů v nacistickém Německu, neodpověděl.

„Jsme si silně vědomi následků pro židy, kteří nemohli uprchnout před nacismem. Americký památník a muzeum holocaustu pohlíží se znepokojením na současnou uprchlickou krizi. Uznáváme, že je nutno zohlednit bezpečnostní obavy, ale nesmíme se obrátit zády k tisícům legitimních uprchlíků,“ vydalo prohlášení americké muzeum holocaustu. 

Původní text ZDE.

A Carson dokonce srovnal syrské uprchlíky se psy postiženými vzteklinou. Zároveň ale poznamenal, že pokud ve vašem sousedství běhá pes nakažený vzteklinou, neznamená to, že předpokládáme něco dobrého, ale zároveň ani to, že bychom nenáviděli všechny psy.

Postoje těchto politiků zkritizoval americký prezident Barack Obama. „Nepomáháme si, když propadáme v reakci na teroristický útok strachu a panice,“ řekl a varoval před rozhodnutími, která jsou založena na hysterii a na přehánění rizik. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další „metál“. Tomáš Halík znovu oceněn za svůj boj. Ale přišel posměch

18:13 Další „metál“. Tomáš Halík znovu oceněn za svůj boj. Ale přišel posměch

Knězi Tomáši Halíkovi se tuto sobotu dostane dalšího ocenění. V Polsku podle ČTK převezme medaili sv…