Amnestie: Doktor Macek naznačil hodně ošklivou věc o Václavu Klausovi

07.05.2013 10:43

Pozornosti glosátora politického dění Miroslava Macka nemohl uniknout spor o tvůrce novoroční amnestie. Na rozdíl od prezidenta Miloše Zemana se Macek nedomnívá, že článek o abolici vymyslel exporadce Václava Klause Pavel Hasenkopf. Bývalý politik a místopředseda ODS je přesvědčen, že abolici Klausovi "vnuknul" někdo, kdo měl na zastavení některé z kauz osobní zájem.

Amnestie: Doktor Macek naznačil hodně ošklivou věc o Václavu Klausovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Proběhla první veřejná přednáška Institutu Václava Klause na téma Margaret Thatcherová
reklama

"Prezident Zeman má jasno. Ze všech dosud dostupných informací a materiálů, týkající se novoroční amnestie prezidenta Klause sice vyplývá, že pasáž o abolici v případech dlouhých kauz rozhodně nevymyslel a nenapsal bývalý hradní právník Hasenkopf, přesto to Zeman tvrdí. A hned se začíná mluvit o manipulaci," uvádí Macek svoji úvahu na internetových stránkách Viditelný Macek.

Je to lajdáctví, neschopnost a blbost

Jeho celoživotní zkušenost mu prý říká, že za většinou údajných manipulací není úmysl, ale "lajdáctví, neschopnost a blbost", zkombinované v různé míře. "Jsem tedy spíše přesvědčen, že prostě Miloš Zeman prostudování materiálů moc nedal a plácl první, co ho při letmém čtení napadlo," dodává bývalý politik.

Sám má na věc vlastní názor. "Osobně jen zopakuji, že se domnívám a jsem přesvědčen, že o definitivní 'vnuknutí' výše zmíněné abolice prezidentu Klausovi se zasloužil někdo, kdo měl na některé z těch 415 kauz eminentní osobní zájem, neboť obvykle se dějí věci obvyklé. A pokud by novináři odvedli pořádnou práci…," uzavírá spekulaci Miroslav Macek.

Co přesně napsal k věci doktor Macek:

Prezident Zeman má jasno. Ze všech dosud dostupných informací a materiálů, týkající se novoroční amnestie prezidenta Klause sice vyplývá, že pasáž o abolici v případech dlouhých kauz rozhodně nevymyslel a nenapsal bývalý hradní právník Hasenkopf, přesto to Zeman tvrdí. A hned se začíná mluvit o manipulaci.
Přitom moje celoživotní zkušenost říká, že za většinou „manipulací“ není úmysl, ale lajdáctví, neschopnost a blbost, zkombinované v různé míře. Jsem tedy spíše přesvědčen, že prostě Miloš Zeman prostudování materiálů moc nedal a plácl první, co ho při letmém čtení napadlo.
Jako bychom tyhle jeho „plácance“ z minula neznali!
Osobně jen zopakuji, že se domnívám a jsem přesvědčen, že o definitivní „vnuknutí“ výše zmíněné abolice prezidentu Klausovi se zasloužil někdo, kdo měl na některé z těch 415 kauz eminentní osobní zájem, neboť obvykle se dějí věci obvyklé. A pokud by novináři odvedli pořádnou práci…

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

9:32 „Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

V dalším díle Jámy Pekel se herní vývojář Daniel Vávra zaměřil na nyní nařízené ochranné pomůcky. Je…