Amnestie zastavila 327 trestních stíhání, uvedl šéf žalobců Zeman

21.02.2013 13:48

Zastavení trestních stíhání na základě amnestie, kterou na Nový rok vyhlásil prezident Václav Klaus, se zatím dotklo 327 kauz. Uvedl to nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman na dnešním veřejném slyšení v Senátu. Druhý článek prezidentské amnestie dopadl na trestní stíhání, která trvají přes osm let a u kterých nepřesahuje trestní sazba deset let odnětí svobody.

Amnestie zastavila 327 trestních stíhání, uvedl šéf žalobců Zeman
Foto: facebook.com
Popisek: Prezident Václav Klaus se stal na internetu terčem vtipů za vyhlášení amnestie

V přípravném řízení, tedy ve fázi před podáním obžaloby, museli státní zástupci zastavit celkem 201 trestních stíhání. V řízení před soudem se amnestie dotkla 126 věcí. Vyplývá to z analýzy, kterou si Zeman nechal zpracovat na základě zpráv z jednotlivých státních zastupitelství.

Téměř polovina (48 procent) zastavených trestních stíhání se týkala majetkové trestné činnosti. Následují hospodářské trestné činy (13 procent), trestné činy proti pořádku ve věcech veřejných (13 procent) a dále trestné činy proti svobodě (11 procent).

Statistika není konečná. Podle Zemana lze očekávat, že ze strany státních zástupců i soudů budou zastavována ještě další trestní stíhání, ovšem nanejvýš v desítkách případů. Teprve poté zpracuje Nejvyšší státní zastupitelství závěrečnou zprávu o provádění druhého článku amnestie.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…