Aňa Geislerová o tom, co si čte na Facebooku: Žádná ku*va, Němcová byla svobodná a nezpoutaná

14.01.2021 15:44 | Zprávy

Polednice, Hvězda ve Vánoční pohádce, Milenka Jozefa Gabčíka, Olga Havlová a teď nově Božena Němcová. To jsou některé podoby české herečky Ani Geislerové, které ztvárnila v posledních letech ve filmových rolích či seriálech. Poslední role, ve které se objevila, je právě česká spisovatelka. Rozhovor s ní vedl moderátor Martin Veselovský v DVTV.cz.

Aňa Geislerová o tom, co si čte na Facebooku: Žádná ku*va, Němcová byla svobodná a nezpoutaná
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Herečka Geislerová v seriálu Božena

Ve třetím díle minisérie Božena zazněly i tyto věty: „Jenže dívky by měly dělat něco ne kvůli manželům, ale kvůli sobě. V Praze se otevírají české školy pro dívky. A na nich rozhodně neučí dívky vyšívat. – No ale šít by žena umět měla. I kvůli sobě. Pak by nám paní komisařová nechodila po městě s natrženým... – Lepší natržený kanýr než zakrnělý mozek.“

Byla někdy Geislerová v takové situaci, v jaké hrála Boženu Němcovou? „Konkrétně takovou... Asi jsem takovou situaci nezažila...“ poznamenala Geislerová. „Byl to velký zážitek, velký úkol. Až zpětně, když dojde na tyto rozhovory, konfrontace s tím, tak mně samozřejmě nedochází, když to tvoříme, že se na to budou dívat lidé, já to beru tak, že je to můj úkol zahrát, ztvárnit a prožít... Když to děláte přímo, hrajete, tak na to fakt nemyslíte, že se na to budou dívat lidé,“ dodala. Celé natáčení považuje za zodpovědný úkol.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jsem zděšen, kolik je tu dezolátů, rozesmál Erik Best sál a řekl pravdu o Ukrajině

17:20 Jsem zděšen, kolik je tu dezolátů, rozesmál Erik Best sál a řekl pravdu o Ukrajině

Komentátor Erik Best vystoupil na Konzervativním kempu, který se koná tento víkend v hotelu Jezerka …