Andrej Babiš je komunistický udavač, zaznělo z vedení TOP 09

18.09.2013 8:12

Za komunistického udavače označil Andreje Babiše místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek. Uvedl to server Novinky.cz, podle nějž šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg odmítl povolební spolupráci s Babišovým hnutím ANO.

Andrej Babiš je komunistický udavač, zaznělo z vedení TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš za volantem volebního autobusu
reklama

Anketa

Kterou stranu budete volit? Ptáme se mezi 16.- 22. zářím

19%
20%
5%
5%
1%
hlasovalo: 176652 lidí

„S Věcmi veřejnými jsme ve vládě prodělali strašnou zkušenost. Jestli se do sněmovny dostane Babiš, tak s jeho hnutím koaliční potenciál nevidím. Vede kampaň s ohromnými penězi a obsah je mi neznámý. Také proti němu svědčí jeho minulost,“ cituje server slova předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga.

Místopředseda strany Marek Ženíšek šel ještě o krok dál a v rozhovoru pro Právo označil Babiše za „komunistického udavače“ v souvislosti s tím, že jméno šéfa ANO je podle některých médií ve svazku StB.

Babiš na webu ANO tvrdí, že jde o vykonstruovaný spis a že se nikdy písemně nezavázal ke spolupráci se Státní bezpečností a ani s ní jako agent vědomě nespolupracoval. U soudu v Bratislavě se kvůli tomu soudí, další stání je naplánováno na polovinu října.

Také představitelé dalších stran, které Novinky.cz oslovily, se k eventuální povolební spolupráci s Babišovým hnutím ANO vyjádřili velmi zdrženlivě. Jak pravicoví, tak levicoví politici se obávají toho, že ANO po případném vstupu do sněmovny by následovalo osud Věcí veřejných – tedy že se rozpadne.

Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka budoucí spolupráci spíše vyloučil s tím, že ANO je politicky nečitelné a odkázal na Babišovo prohlášení, že sám je bývalý volič ODS.

Rovněž úřadující předseda ODS Martin Kuba případnou spolupráci s Babišem nijak růžově nevidí, i kvůli tomu, že mezi jeho členy jsou i lidé levicově či ekologicky zaměření.

Relativně nejvstřícněji se k Babišovu uskupení vyjádřil šéf lidovců, který je ochoten spolupracovat se všemi neradikálními stranami. A Babišovo ANO podle něj radikální není, neboť nevolá po změně systému.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto připravuje EU teď, v době pandemie! Kobza z SPD proti Jourové. A varuje ji: Budete si balit kufry, až lidé pochopí...

21:07 Toto připravuje EU teď, v době pandemie! Kobza z SPD proti Jourové. A varuje ji: Budete si balit kufry, až lidé pochopí...

ROZHOVOR „Evropa po pandemii už nikdy nebude tou co před ní. Lidé se probudí z hibernace způsobené m…