Andrej Babiš označil Slovensko za vyspělou zemi západní Evropy

23.08.2016 11:20 | Zprávy

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) představil dnes zamýšlené změny u Celní správy. Ministerstvo financí totiž navrhuje, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy, k čemuž je nyní oprávněna pouze policie.

Andrej Babiš označil Slovensko za vyspělou zemi západní Evropy
Foto: ČT24
Popisek: Andrej Babiš hovoří k rozpočtu

„Celní správa je velice důležitou organizací, která zasahuje do životů všech občanů. Do její kompetence spadají i daňové úniky, ale i ochrana vnitřního trhu, ochrana spotřebitelů, kontrola života a zdraví obyvatel,“ poznamenal úvodem Babiš. Celní správa byla podle něj vždy policejním orgánem, kdy pomáhala při prověřování trestných činů.

„Zásadně odmítám zprávy o tom, že se tvoří nová policie. Udivují mě slova například exministra financí Miroslava Kalouska, který to, co my nyní oprašujeme, navrhoval v roce 2007.“ Řeči, že Babiš si něco buduje a koncentruje moc, zásadně odmítá. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Velká páka na Petra Pavla. Toto může přijít, když bude Babiš zdržován

10:15 Velká páka na Petra Pavla. Toto může přijít, když bude Babiš zdržován

Prezident Petr Pavel bezprecedentně zasahuje do sestavování nové vlády ANO, SPD a Motoristů sobě. Mí…