Angelo, to nezvládneme. Islám sem nepatří. Je to zlé. Německem otřásá chystaná kniha

13.09.2016 8:44 | Zprávy
autor: pro

Katja Schneidt je političkou z Hesenska za SPD a zároveň dobrovolnicí, která pomáhá uprchlíkům. Nyní o svých zkušenostech napsala knihu „Wir schaffen das nicht“. Už samotný název knihy napovídá o tom, že kancléřce Angele Merkelové se příliš líbit nebude. Více informací přináší německý deník Die Welt.

Angelo, to nezvládneme. Islám sem nepatří. Je to zlé. Německem otřásá chystaná kniha
Foto: archív autora
Popisek: Angela Merkelová

Schneidt parafrázuje v názvu své knihy optimistický slogan kancléřky Merkelové „Wir schaffen das“ (My to zvládneme, pozn. redakce). Sama je ovšem po svých zkušenostech přímo v terénu spíš pesimistická. Ještě po roce se Schneidt podivuje tomu, proč se vůbec kancléřka rozhodla otevřít hranice stovkám tisíc uprchlíků a proč přišla se svým sloganem. Merkelové přistěhovaleckou politiku kritizuje mnoho politiků, Schneidt je však vzhledem ke svému postavení skutečně „zvláštní případ“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Maďarsko

Máte pravdu, že Maďaři mají s Moskvou taky špatné zkušenosti. Jak si ale vysvětlujete, že teď jsou Moskvě na ruku? Proč? Co z toho mají?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chodí mu výhrůžky smrtí. Oganesjanův gang si na něj došlápl. Ale on ještě přitvrdí

16:30 Chodí mu výhrůžky smrtí. Oganesjanův gang si na něj došlápl. Ale on ještě přitvrdí

Influencer Adam Šejna, stojící za profilem Restart Česko, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz svým o…