AntiCovid tým představil plán na otevření škol

08.02.2021 22:36 | Zprávy

Podle AntiCovid týmu složeného ze zástupců TOP 09, ODS, KDU-ČSL by měla vláda zařadit vzdělávání mezi priority a postarat se o co nejrychlejší návrat prvních stupňů do škol za přísných hygienických podmínek. Učitele by měla vláda vybavit respirátory FFP2 a zařídit možnost plošného testování pro žáky a studenty. Ministerstvo prý ale musí brát ohled na britskou mutaci.

AntiCovid tým představil plán na otevření škol
Foto: top09.cz
Popisek: Anticovid tým

„Vzdělání je nejlepší investice do života a nejlepší obrana proti všem ekonomickým krizím. Ministerstvo školství i vláda nedozírné negativní následky uzavření školy na dětech i v rodinách přehlíží. Zavřít na dlouhé měsíce školy není plán. To je pouze odmítnutí situaci řešit a odpovědnost hodit na rodiče a učitele. A když nekoná vláda, konáme my,“ stojí na facebookových stránkách TOP 09.

Jaké je tedy řešení podle AntiCovid týmu? Krizová situace ve vzdělávání by měla být zařazena mezi nejvyšší státní priority. Bezodkladně by měla být obnovena prezenční školní docházka pro celý první stupeň ZŠ, pro deváte ročníky ZŠ a absolventské ročníky SŠ, také praktická výuka na odborných školách a prezenční výuka ve formátu 1 učitel a 1 žák na ZUŠ. To samozřejmě za příšných hygienických podmínek.

Měly by také být stanoveny jasné podmínky a forma návratu ostatních žáků do škol, ze státních zdrojů by měli být vybaveni všichni pedagogové respirátory třídy FFP2. Zajištěna by měla být možnost plošného testování žáků docházejících do škol a zajištěno přednostní dobrovolné očkování pro pedagogy z důvodu veřejného zájmu pro udržení vzdělávání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…