Antimonopolní úřad zrušil miliardovou zakázku na výplatu dávek

25.02.2013 12:31

Zakázku Ministerstva práce a sociálních věcí se společností Fujitsu Technology Solutions zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Úřad bude muset od zakázky odstoupit a vyhlásit tendr nebo se vrátit k původnímu informačnímu systému. Napsal deník Právo na svém webu.

Antimonopolní úřad zrušil miliardovou zakázku na výplatu dávek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr Jaromír Drábek

Deníku to sdělil zdroj obeznámený s verdiktem. „Rozhodnutí bylo vydáno ve smyslu zákazu plnění ze smlouvy a bude vydáno s odkladným účinkem,“ prohlásil.

Došlo k velkému porušení zákona o veřejných zakázkách

ÚOHS přišel na „velké porušení zákona o veřejných zakázkách“. Zakázku firmě Fujitsu Technology zadal bývalý ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09). Podání na antimonopolní úřad přišlo od společnosti Student Agency. 

Ministerstvo teď bude muset vysoutěžit nový systém, nebo se vrátí k tomu původnímu. Ten současný bude muset přestat používat.

Drábkův resort zadal dvoumiliardovou zakázku bez veřejné soutěže

Návrh na zrušení smlouvy vzešel minulý rok v dubnu od Nadačního fondu proti korupci. Konkrétně je pod ním podepsaná firma Student Agency, která patří jednomu z představitelů fondu podnikateli Radimu Jančurovi. Ten tvrdí, že stát díky zrušení smlouvy Ministerstva práce a sociálních věcí s Fujitsu Technology Solutions ušetří stamiliony korun.

Protikorupční fond také upozornil, že téměř dvoumiliardová zakázka byla zadána bez veřejné soutěže a byla naroubována na rámcovou smlouvu státu o dodávání operačních systémů. Tuto smlouvu ovšem podepsalo Ministerstvo vnitra se společností Microsoft, respektive s jeho obchodním partnerem Fujitsu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…