Antonín Seďa, donedávna poslanec ČSSD: Babiš bagatelizuje své stíhání, je to úpadek kultury

25. 4. 2018 17:01

Dlouholetý poslanec sociální demokracie Antonín Seďa byl členem dolní komory Parlamentu mezi lety 2002 až 2017. Ví tedy, jaké to je být opozičním poslancem a jak složité je, když nesete spoluodpovědnost za vládu. Se svými zkušenostmi se vyjádřil k rodící se koalici hnutí ANO trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše a sociální demokracie. Straně jednoznačně doporučil odchod do opozice.

Antonín Seďa, donedávna poslanec ČSSD: Babiš bagatelizuje své stíhání, je to úpadek kultury
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)
reklama

ČSSD podle Sedi není v jednoduché pozici. Prošla si volebním debaklem a už před volbami se zavázala, že nebude ve vládě s trestně stíhanou osobou. Česká republika však ani půl roku po volbách nemá stabilní vládu s důvěrou, tak se ČSSD rozhodla chovat státotvorně a jedná se šéfem hnutí ANO. Babiš jí však jednání nijak neulehčuje, když stále bagatelizuje fakt, že je trestně stíhán.

„To, že se to A. Babišovi či prezidentovi M. Zemanovi nelíbí, ukazuje na postupné zhoršování politické kultury v zemi a na jejich uzavřený mocenský pakt,“ podotkl sociální demokrat.

„Osobně jsem byl a stále jsem proti účasti ČSSD ve vládě. Dokonce i kdyby současný premiér v demisi změnil názor a odblokoval současnou politickou kličkovanou. Nicméně stále vidím a chci upozornit na přetrvávající problémy, které mohou ohrozit věrohodnost sociální demokracie v očích široké veřejnosti. I když vznikne nějaká vládní koalice s účastí ČSSD a vláda nakonec důvěru dostane, je otázka, jaká reálná hlasovací mašinerie v Poslanecké sněmovně bude. Proto sociální demokraté trvají i na dalších dvou podmínkách, jako je zamezení přehlasování, ať již ve vládě či v Parlamentu, a také omezení vlivu SPD,“ pokračoval Seďa.

Babiš navíc už nejednou dokázal, že umí pružně měnit názory a jen těžko se dá spolehnout na to, že co řekl jeden den, bude platit i o 24 hodin později. Sociální demokraté by se tak mohli dočkat toho, že v létě vysloví kabinetu důvěru a Babiš si brzy najde záminku k tomu, aby je z vlády odstranil. A bude se dál opírat jen o SPD a KSČM, a to až do roku 2021, což by podle Sedi nebyla dobrá zpráva pro tuto zemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

19:05 Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

Ivana Gottová, manželka legendárního zpěváka Karla Gotta (†80), napsala na sociální síť poděkování v…