Armáda si dnes připomene 100. výročí vzniku generálního štábu

15.10.2019 7:31

Armáda si dnes připomene 100. výročí vzniku svého generálního štábu. Na slavnostním setkání velení armády vystoupí s projevem prezident Miloš Zeman. Na pražském Vítězném náměstí budou vojáci od 9:00 do 18:00 prezentovat to nejzajímavější z činnosti vojenských útvarů, uskuteční se také pietní akt u Památníku československých zahraničních vojáků.

Armáda si dnes připomene 100. výročí vzniku generálního štábu
Foto: Radim Panenka
Popisek: Slavnostní předání funkce náčelníka Generálního štábu Armády ČR

Slavnostního setkání velení armády se vedle Zemana zúčastní i premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS), ministr obrany Lubomír Metnar a náčelník generálního štábu Aleš Opata. Součástí programu bude podle ministerstva křest knihy Srdce armády, informovala armáda.

Opata na Vítězném náměstí otevře výstavu s názvem 100 let generálního štábu, která mapuje vývoj od roku 1919 až po současnost. Ve vojenské prezentaci bude mít veřejnost příležitost vidět mimo jiné kolový obrněný transportér Pandur, samohybnou kanónovou houfnici Dana či lehká obrněná vozidla Dingo a Iveco.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

21:20 Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle V…