Auta „pro chlapáky“. Rakušanův NAKIT si pronajal vozy za 14,5 milionu

06.03.2025 19:33 | Monitoring

Pick-upy pro správné chlapáky… Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT), podřízená Ministerstvu vnitra Víta Rakušana (STAN), uzavřela smlouvu na nájem čtrnácti vozidel Ford Ranger. Celková cena smlouvy bez DPH na nájem vozidel na 72 měsíců dosahuje 14,5 milionu korun.

Auta „pro chlapáky“. Rakušanův NAKIT si pronajal vozy za 14,5 milionu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Rakušan

Senátorka Jana Mračková Vildumetzová na platformě X upozornila na nákup vozidel Ford Ranger Národní agentury pro komunikační a informační technologie. „Líbí? Nejste sami. Státní podnik NAKIT, který spadá pod Víta Rakušana, si objednal rovnou 14 ks vozidel,“ informovala senátorka.

Agentura NAKIT, která byla v roce 2016 založena jako servisní organizace Ministerstva vnitra České republiky a má zajišťovat koncepční rozvoj kritické komunikační infrastruktury a bezpečné řešení sdílených služeb státu, realizovala tento nákup s firmou ARVAL s.r.o. Smlouva na šestiletý nájem vozidel byla podepsán 27. února a celková hodnota smlouvy dosahuje 14,5 milionu korun bez DPH.

„To jako vážně, pane ministře?“ pohoršovala se na X Mračková Vildumetzová nad nákupem vozidel a v příspěvku označila Víta Rakušana, pod jehož ministerstvo agentura, která smlouvu uzavřela, spadá. Své vyjádření doprovodila komentářem o vozidlech, která označila za „pick-upy pro správné chlapáky“.

Agentura NAKIT obhajuje nákup vozidel tím, že její zaměstnanci zajišťují nepřetržitý provoz a servis kritické infrastruktury po celé České republice včetně obtížně přístupných oblastí, a to i během mimořádných situací, jako jsou povodně či požáry. „Během plánovaných i mimořádných servisních zásahů je využití terénního vozu a další techniky nezbytné,“ upozorňuje agentura a poukazuje také na to, že nákup nových vozidel představuje náhradu za starší leasingová vozidla, která již dosluhují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Kratochvílová

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Obroda strany

Můžete sdělit, kolik členů za poslední rok stranu opustilo a kolik nových jich přišlo? A budete ve volbách sázet na nové tváře? Co jsem zatím postřehla, tak kandidují zas ti samí. PS: Co vlastně říkáte na to, že Lipavský přešel zrovna k ODS, kterou vaše strana tak kritizuje? A myslíte, že lze zabrán...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nevíme proč prudíte, aby se dalo brodit ve všech těch, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseŠUKaHEK , 06.03.2025 19:58:39
lžích ala Dozimetr, Kampelička a pod., tak jsou třeba pořádná auta!

|  18 |  0

Další články z rubriky

„Byli by nasr*ní i za Babiše nebo Franty Vopršálka.“ Šimíček z ODS těm, co spoléhají na vládu

12:47 „Byli by nasr*ní i za Babiše nebo Franty Vopršálka.“ Šimíček z ODS těm, co spoléhají na vládu

Člen ODS, právník a publicista Ondřej Šimíček vzbudil rozruch, když v ParlamentníchListech.cz sdělil…