Až zase budete mlít... Tereza Spencerová nad průzkumem o „lásce“ Čechů k EU

11.11.2019 7:12

Analytička Tereza Spencerová zareagovala na svém facebookovém profilu na průzkum agentury Kantar CZ, podle něhož počet Čechů vnímajících pozitivně Evropskou unii vzrostl na aktuálních 31 procent.

Až zase budete mlít... Tereza Spencerová nad průzkumem o „lásce“ Čechů k EU
Foto: vpolomouc.army.cz
Popisek: Vlajka EU
reklama

Jak píše analytička Spencerová, po 15 letech členství v EU jsme jako by nadšení, že 31 procent lidí se dívá na EU pozitivně a 31 procent ne. 

Anketa

Je Václav Moravec vyvážený ve skladbě hostů, které zve do svých pořadů?

4%
96%
hlasovalo: 20138 lidí

„Protože před dvěma rokama fandilo Unii jen 19 procent lidí, zato 41 procent ne... Takže budeme masírovat společnost hlava nehlava dál, počkáme ještě 15 let, a pokud EU ještě bude existovat, tak už jí bude fandit přes půlku Čechů... a 61 procent nemá vůbec představu, jaký ‚hodnoty by EU měla hájit a jaké cíle prosazovat“...“ zmínila Spencerová.

„A ti, kteří nějaký nápad mají, tak většinou takový, který se už dávno (přinejmenším formálně) každodenně realizuje... Čili většina ČR netuší, kde to žijem a ‚vo co vlastně gou‘... všichni, kdo hodlají kolem 17. listopadu mlít plamenně něco o tom, jak je všechno skvělý, by se měli hluboce zamyslet... že budou oslovovat sotva třetinu obyvatelstva... zbytek jen naštvou... nebo se před ním znovu jen totálně shodí...“ dodala.

Počet Čechů vnímajících pozitivně Evropskou unii totiž vzrostl – před dvěma lety ji vnímala pozitivně jen necelá pětina Čechů. Ze dvou pětin rovněž na 31 procent se snížil za dva roky počet dotázaných, kteří na EU nahlížejí negativně. Neutrálně na EU nahlíželo nadále 37 procent dotázaných. O průzkumu mimo jiné píší ČeskéNoviny.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…