BIS: Facebook se stal nejdůležitější platformou pro neonacisty

07.09.2011 13:02

Podle výroční zprávy BIS v loňském roce extremistická hnutí spíše stagnovala. Neonacistická dokonce procházela hlubokou krizí, což prý zapříčinilo rozpuštění Dělnické strany. K tomu se přidal rozpor mezi mladou a starou generací.

BIS: Facebook se stal nejdůležitější platformou pro neonacisty
Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS) zahrnuje i hodnocení extremistické scény. Ta v roce 2010 prý spíše stagnovala. Neonacistická část procházela krizí kvůli střetu mladé a staré generace a zároveň byla rozpuštěna Dělnická strana. Anarchistická ani marxisticko-leninská hnutí také nezaznamenala nějaký výraznější vývoj. Mají totiž problémy se slabší členskou základnou.

Na neonacistické scéně se snížil výrazně počet veřejných demonstrací, omezily se i koncerty. Jediné, co se zintenzivnilo, byl počet pořádaných menších soukromých akcí, což ale i v pohraničí.

Dále ze zprávy BIS: Čeští soudci mají kontakty s mafií

Velkou roli přikládá BIS internetu a sociální síti Facebook. "Internet se pro ně (pravicové extremisty) stal nejdůležitější propagandistickou platformou," upozorňuje BIS. U neonacistů se změnila i struktura jejich hnutí. Vytvářejí se prý menší, uzavřenější skupiny, které mají zabránit infiltraci zvenčí.

Po rozpuštění Dělnické strany její úlohu převzala Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS), kam část předchozích členů přešla. Strana se však obává dalších postihů, a tak výrazně upravila politický program a vyhýbá se na veřejnosti konfliktům. I to z části zapříčinilo spor mezi starou a mladou generací neonacistů.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…