BIS doporučuje, jak učit dějepis. To už tady jednou bylo, že bezpečnostní složky určovaly, jak „vhodně“ učit dějiny, zuří Jan Zahradil

5. 12. 2018 21:19

Europoslanec Jan Zahradil kroutí hlavou nad zprávou Bezpečnostní informační služby za rok 2018. Nechápe, kde BIS bere odvahu k tomu, kritizovat české školství. Něco podobného prováděli naposledy komunisté a Zahradil doufá, že tuto část zprávy někdo BIS „pořádně omlátil o hlavu“.

BIS doporučuje, jak učit dějepis. To už tady jednou bylo, že bezpečnostní složky určovaly, jak „vhodně“ učit dějiny, zuří Jan Zahradil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil (ODS)

Bezpečnostní informační služba tvrdí, že Rusko a Čína zvyšují svůj tlak na české politiky a prosazují v naší zemi své zájmy nepřijatelným způsobem. Rusové využívají k vyvíjení tlaku svou naddimenzovanou ambasádu v Praze. Na ambasádě Ruské federace pracuje víc lidí než na ambasádě kterékoli jiné země.

Zpravodajci BIS však také tvrdí, že Češi, Moravané a Slezané jsou náchylní k tomu, ruskému tlaku podléhat. Vinu na tom podle zpravodajců nese i české školství, které žákům stále vštěpuje zastaralý sovětský pohled na dějiny.

A právě tato část veřejné zprávy BIS zvedla ze židle poslance Jana Zahradila (ODS). Při četbě zprávy BIS za rok 2017 si vzpomněl na dobu, kdy komunističtí zpravodajci dohlíželi na to, aby se dětem vtloukalo do hlav to správné vědění. Zahradil doufal, že podobné pokusy už se nikdy nevrátí. A teď je zklamán. 

„Já jsem tedy prožil prvních 26 let života v systému, kde bezpečnostní složky rozhodovaly mj. i o tom, jak se má ‚vhodně‘ vyučovat dějepis. Chci tedy s ohledem na to věřit, že právě tuhle pasáž (a další podobná slohová cvičení) milé BIS někdo v příslušné komisi PS omlátí o hlavu. Podle mě taková dojmologie nemá v oficiálním materiálu hlavní zpravodajské služby ČR co dělat. Teď ovšem budu čekat, kdo první mě ve vlákně pasuje na ruského švába,“ napsal na sociální síti Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

9:52 Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček se pořádně rozpálil nad obsahem zábavného pořadu České televize. Ve…