Babák po Bártově zatčení: Realita může být úplně jiná, takže si počkám

01.11.2013 21:59

Podle někdejšího poslance Věcí veřejných Michala Babáka zvoní straně, jejíhož předsedu Víta Bártu zatkla ve čtvrtek policie, hrana. Pokud se prý policejní podezření opírá o relevantní důkazy, stanou se podle Babáka Věci veřejné minulostí.

Babák po Bártově zatčení: Realita může být úplně jiná, takže si počkám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Babák ve sněmovně

Podle svého vyjádření však o celé kauze ví Michal Babák jen to, co přinesly sdělovací porstředky. „Realita může být úplně jiná, takže si počkám, až ty informace budou relevantnější. Nevím tudíž, jak mám na to nyní reagovat,“ poznamenal s tím, že se už vícekrát netrefil, když komentoval první neověřené zprávy a spekulace. „Počkám si těch pár dnů, než bude relevantní výstup buď z policie, nebo státního zastupitelství,“ doplnil. Vyjádření přinesl zpravodajský deník Prvnízpravy.cz.

Připustil nicméně, že situace je krajně ošemetná. Ovšem nikoliv kvůli zatčení Víta Bárty, ale kvůli rozhodnutí nekandidovat samostatně v předčasných volbách do sněmovny. „Že Věci veřejné nekandidovaly do Poslanecké sněmovny a tím pádem, podle mého názoru budou Věci veřejné již těžko volitelné do obecních zastupitelstev. A to i kdyby se tato záležitost s Vítem Bártou nestala nebo byla lživá,“ domnívá se exposlanec Babák.

Předsednictvo Věcí veřejných má rovněž zprávy pouze z veřejně dostupného zpravodajství. Nehodlá se proto k případu zatím vůbec vyjadřovat. Místopředseda VV Petr Skokan pouze sdělil, že předsednictvo strany se kvůli nové situaci svolává na pondělní jednání v Praze. „Nevím ani, o co se jedná, zda není pan Bárta jako svědek, co je podstatou tohoto případu, proto se k tomu nemohu vyjádřit,“ uvedl.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladí se učí stávkovat v patnácti. Důchodcům to ještě pořádně osladí. Václav Cílek o tom, že se blíží zásadní společenský rozkol

14:02 Mladí se učí stávkovat v patnácti. Důchodcům to ještě pořádně osladí. Václav Cílek o tom, že se blíží zásadní společenský rozkol

REPORTÁŽ „Během několika let může situace vykrystalizovat ve vážný sociální nepokoj, který bude char…