Babiš: 20 tisíc migrantů měsíčně pochytá Maďarsko. Letím tam a vezu pomoc

22.09.2021 11:51

Dvacet tisíc nelegálních migrantů zadrží Maďaři každý měsíc, řekl premiér Andrej Babiš novinářům před odletem do Maďarska. Tam se podívá právě na hranici, kde migranty zachytávají. Nepřijíždí s prázdnou: Veze dva vyhřívané a několik dalších stanů.

Babiš: 20 tisíc migrantů měsíčně pochytá Maďarsko. Letím tam a vezu pomoc
Foto: Radim Panenka
Popisek: Andrej Babiš se vítá s Viktorem Orbánem

Premiér Andrej Babiš míří do Maďarska. Během středečního odpoledne si prohlédne ochranný plot na maďarsko-srbské hranici. Před odletem zdůraznil, že nelegální migrace je stále aktuální problém, protože Maďaři každý měsíc zadrží téměř 20 tisíc ilegálních migrantů.

Anketa

Jsou čeští Romové utlačováni?

12%
79%
hlasovalo: 48434 lidí
 
Cesta předsedy vlády do Maďarska bude nejen o prohlídce zabezpečení státních hranic před nelegální migrací, ale též o řešení demografické krize v Evropě. Ve čtvrtek Andrej Babiš vystoupí s projevem na 4. Demografickém summitu, který je především o podpoře porodnosti a mladých rodin. Kromě Babiše a Orbána na summitu vystoupí i bývalý americký viceprezident Mike Pence, ale také srbský prezident nebo polský a slovinský premiér.
 
Co se týče migrace, podle Babiše je evidentní, že nelegální migrace je stále aktuální problém a Maďarsko je toho důkazem. „Na hranicích Maďarska tamní bezpečnostní složky každý den zadrží 500 - 700 ilegálních migrantů. Je třeba se tomu bránit, protože s migranty přichází i teroristé a pašeráci na převádění migrantů vydělávají miliardy eur,” konstatoval Babiš.
 
Český premiér též před odletem prozradil, že veze maďarské armádě dar v podobě dvou vytápěných stanů a několik dalších vojenských stanů. Podle Babiše cítí Česká republika povinnost Maďarsku pomoci. Připomněl, že nám Orbánova vláda posílala vakcíny v době, kdy jich Česku hodně chybělo.
 
Po přistání na základně Kecskemét se Babiš a jeho manželka Monika přivítali s Orbánem, který je očekával.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To nemůžete myslet vážně!“ Vondráček dostal v ČT otázku na Zemana, která ho šokovala

8:53 „To nemůžete myslet vážně!“ Vondráček dostal v ČT otázku na Zemana, která ho šokovala

Předseda Sněmovny Radek Vondráček se rozhodl ještě jednou důkladně vysvětlit svou návštěvu u prezide…