Babiš: Čísla covidu nejsou dobrá. Jsem nervózní. Mám prosbu

03.12.2020 9:04

Premiér Andrej Babiš (ANO) se v rozhovoru pro MF Dnes svěřil se svými obavami ohledně rozvolňování protiepidemických opatření. „Nezkazme si to, ať se nevrátí zákazy,“ uvádí.

Babiš: Čísla covidu nejsou dobrá. Jsem nervózní. Mám prosbu
Foto: Repro Facebook Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)
reklama

Předseda vlády se v odpovědích vyjádřil mimo jiné i k tomu, zda šlo o poslední lockdown, který jsme v souvislosti s koronavirem zažili. Podle něj je to těžká otázka. „Doufám, že nám ta trojka vydrží až do Vánoc. Čísla však nejsou dobrá. Ve středu jsme viděli, že to zas bylo přes pět tisíc lidí. Hlavní problém je, že někteří lidé se nechtějí nechat testovat, testuje se málo, a ne proto, že bychom neměli kapacitu, ale ti lidé zkrátka nejsou indikováni,“ uvedl Babiš k dnešnímu rozvolňování a přesunu v protiepidemickém systému ze čtvrtého stupně na třetí. 

Anketa

Má BIS vydat Zemanovi jména ruských agentů v ČR, pakliže je prezident chce znát?

84%
16%
hlasovalo: 23170 lidí

Babiš mimo jiné také poprosil všechny, kdo se těší na rozvolnění, aby byli rozumní a spíš neměnili svůj dosavadní režim. On sám je ze situace podle svých slov nervózní. „Jediné řešení je vakcína, na to se připravujeme a do pátku bychom měli mít plán hotový,“ dodal. 

Hovořil i o spolupráci s novým ministrem zdravotnictví Janem Blatným. „Pan ministr je akční, reaguje rychle, což mám rád. Mluvíme spolu často. Teď jsme naplánovali videokonferenci se sportovci, kde se bude diskutovat i o některých ne úplně logických opatřeních. Takže pan ministr je velice pracovitý, velice striktní a není stále v médiích, což je také dobře. Nemůžu si stěžovat,“ pochválil si Blatného Babiš. 

Co se týče ekonomiky, je Babiš přesvědčen, že příští rok se bude vyvíjet dobře. „První vlna byla jiná, protože v první vlně zavřeli všichni a naše otevřená ekonomika závisí na exportu. Výroba aut sice poklesla o pětinu, ale teď se vrací do kondice. Vláda se snaží nahradit výpadek soukromých investicí. I proto bude příští rok největším investorem Ředitelství silnic a dálnic se Správou železnic,“ podotkl. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

14:28 Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS), který v minulosti působil na postu velvyslance ve Spojených stát…