Babiš: EU? Zlaté RVHP, tam jsme se s Rusáky ožrali a domluvili

17.11.2011 6:21

Byl jsem součástí toho Palerma a stýkal se s kmotry. Pak jsem se zbláznil a jdu proti všem. Andrej Babiš v rozsáhlém rozhovoru pro týdeník Reflex rozebírá důvody, které ho vedly k tomu, že vytáhl do boje proti korupci a klientelismu. Tvrdě se také opět pouští do prezidenta Klause.

Babiš: EU? Zlaté RVHP, tam jsme se s Rusáky ožrali a domluvili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Babiš na současných politicích kritizuje také jejich neschopnost začít hospodárně nakládat s veřejnými financemi a snižovat stále rostoucí státní dluh. Přitom ale za dob vlád Václava Klause, kterého Babiš kritizuje při každé příležitosti, byly státní rozpočty vesměs vyrovnané a stát se v porovnání s dneškem prakticky nezadlužoval.

SLEDUJEME téma ANO 2011

Prý věděl o úplatku Řebíčka, na policii ale nešel

Redaktorka Reflexu miliardáři v rozhovoru několikrát připomíná, že pro svá obvinění nepředložil žádné důkazy a za každým tvrzením používá slovo údajně. Babiš například tvrdí, že si Aleš Řebíček post ministra dopravy od Topolánka koupil za 50 milionů, přesto to ale neoznámil na policii. „Kdo něco řekl o korupci, byl prohlášen za blázna," snaží se v rozhovoru obhajovat Babiš.

Podle něho je v České republice mediokracie a novináři na něho jen kydají špínu. Zmiňuje třeba redaktora Spurného z Respektu, s nímž se několikrát soudil nebo Martina Weisse z Lidových novin. „To píší novináři na objednávku, to nevíte? Martin Weiss z LN mě v novinách třikrát poblil. A víte, co dělal na kongresu ODS? Prý seděl v kamrlíku a redigoval projevy poslanců ODS!" tvrdil redaktorce Reflexu podnikatel.

Psali jsme: Takhle si miliardář Babiš vychutnal Radka Johna. Kvůli Hitlerovi

Rusáky jsme se mohli aspoň vožrat, to v EU nejde

Ten z jedné strany říká, že tu vládne mediokracie a novináři lžou a přitom se z druhé strany v řadě údajných korupčních kauz zaštituje třeba knihami Jaroslava Kmenty z MF Dnes, o kterém ve slavné uniklé nahrávce Kristýna Kočí říká, že ‚poprava‘ Víta Bárty s ním byla dávno domluvená a že jednal na objednávku.

Na otázku, jestli Babiš osobně někdy narazil na korupci, řekl: „Přišel Šlouf a řekl mi, že mu dlužím čtyřicet milionů za Unipetrol. Tak jsem ho poslal do pr..."

Miliardář také prezentoval své euroskeptické názory. Evropská unie je podle něho horší než RVHP, kde se prý dalo alespoň nějak existovat. „Tam jsme se mohli s těmi Rusáky alespoň vožrat a něco domluvit," překvapil Babiš svými nekorektními názory a dodal, že v EU je to o mnoho horší, protože tam o celé Evropě rozhoduje duo Sarkozy a Merkelová.

K tématu:

Přinášíme další nářez Andreje Babiše českým politikům

Ty lháři a zloději! Miliardář Babiš to schytává za včerejšího Moravce

Petr Mach: Nejvíc másla na hlavě má Babiš

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Bordel děsnej, kdybyste viděli, jak se tlačej na funkce…“ Část poslanců žasne nad požadavky Bendy nebo Pekarové

4:52 „Bordel děsnej, kdybyste viděli, jak se tlačej na funkce…“ Část poslanců žasne nad požadavky Bendy nebo Pekarové

Mezi koalicí SPOLU, tedy ODS, lidovci a TOP 09 na straně jedné, a Piráty se Starosty na straně druhé…