Babiš, Rusko, Čína. Muž, který s Klausem zakládal ODS, má velké obavy o budoucnost demokracie

10.09.2017 6:15

Někdejší mluvčí Občanského fóra a jeden ze zakladatelů ODS Petr Havlík s obavami vyhlíží další osmičkový rok v českých dějinách. Server forum24.cz uveřejnil komentář, v něm se Havlík vyznává ze svého strachu, že se během roku 2018 dostane naše země do stavu posttotality, ze které se možná hned tak nevymaníme. Nejen kvůli Andreji Babišovi (ANO), kterého považuje spíše za „užitečného idiota", ale také kvůli Rusku a Číně, které se u nás pokoušejí uplatňovat svou moc.

Babiš, Rusko, Čína. Muž, který s Klausem zakládal ODS, má velké obavy o budoucnost demokracie
Foto: obcane.cz
Popisek: Petr Havlík
reklama

Petr Havlík má z Babiše opravdu strach. Bojí se, že naši zemi změní. Základy demokracie, které byly položeny před 28 lety, nejsou prozatím dost pevné a mohou být zbořeny. Před nebezpečným vlivem Andreje Babiše (ANO) nás nemusí ochránit ani naše členství v EU a v NATO. Havlík se proto zlobí na všechny ty „všeználky"kteří tvrdí, že Babiše přežijeme a že zase není tak nebezpečný.  

„Já si na rozdíl od nich myslím, že Babiše a ostatní mocichtivé populisty posiluje právě toto relativizování. Ale ono nejde přece jen o nějaké egocentriky Babiše či Okamuru. To podstatné je, že pro dnešní Putinovo Rusko jsme stále ve sféře jejich vlivu. Ano, doba se změnila. Už nás nemusí „zachraňovat“ jejich armáda, aby tak zaťala tipec údajné kontrarevoluci, jak tomu bylo v roce 1968. Jejich zbraní je trvalá hodnotová, vlivová, mediální a společenská diverze, přesně podle sofistikovaných receptů hybridní války. A aby toho nebylo málo, tak jsme z Česka udělali za vydatné pomoci prezidenta i vlády ještě evropskou základnu pro čínský apetit," obává se Havlík. 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Havlík připomíná, že v roce 1989 na našem území působilo asi sedm tisíc agentů KGB. Pak tu byli lidé, kteří si za minulého režimu vybudovali solidné komunistické kariéry a po Sametové revoluci svých komunistických kontaktů využili k dalšímu bohatnutí. Přesně takhle se podle Havlíka zachoval Andrej Babiš a to v 90. letech minulého století, které dnes tentýž Andrej Babiš označuje za prohnilé.

Celý komentář naleznete zde

„Nemyslím si však, že Babiš jako nějaký mega guru vše řídí, kdepak, on i Okamura jen urychlují  destrukci liberální demokracie a právního státu a asi slouží spíše jako dobře vypaseni užiteční idioti. Ve svobodných volbách je třeba krmit lid obecný tou správnou potravou. EU je fuj, všichni jenom kradli a nic neuměli, však to znáte, je to pořád dokola a k tomu ty účelovky atd. Babiš moc dobře ví, proč nechce pravidla EU, proč je pro něj klíčové mít pod kontrolou policii, justici, média atd.," pokračuje autor.

Neměli bychom prý zapomínat, že Československý republika, která se zrodila v roce 1918, definitivně padla za oběť komunistickému převratu v roce 1948. Po třiceti letech své existence. Tahle naše nová republika také brzy oslaví třicet let a bohužel je možné, že nás čeká osud podobný tomu z roku 1948.

Stačí se podívat, jak Babiše chválí místopředseda komunistů pro ideologii Josef Skála, jenž českého miliardář považuje za v podstatě slušného kapitalistu, s nimž by si zřejmě uměl představit vládu. Zdá se vám nemyslitelné, že by se komunisté dostali do vlády? Jenže podle Havlíka to tak neuvěřitelné být nemusí. Babiš už svým voličům vysvětlí, že je to v pořádku a oni ho pravděpodobně poslechnou. Nakonec k sobě přiberou ještě Tomia Okamuru a pak s námi podle bývalého mluvčího občanského fóra může být zle.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Migranti nemají práci, kradou a znásilňují ženy? Vypněte to!“ Petr Žantovský sleduje řev, který nastal po slovech Ivany Trumpové

7:41 „Migranti nemají práci, kradou a znásilňují ženy? Vypněte to!“ Petr Žantovský sleduje řev, který nastal po slovech Ivany Trumpové

TÝDEN V MÉDIÍCH Televizní rozhovor s Ivanou Trumpovou, bývalou manželkou nynějšího prezidenta Spojen…