Babiš: Učme se od Izraele. O vodě, robotech a trávě

19.09.2019 14:20

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) zahájil česko-izraelský seminář o hospodářské spolupráci. Popsal, v jakých oblastech mohou země spolupracovat. Řeč přišla i na konopí. Babiš oceňoval, že Izrael je tahounem v oblasti inovací. Česko na tom prý může být podobně.

Babiš: Učme se od Izraele. O vodě, robotech a trávě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

„Jak jistě víte, Izrael je dlouhodobě naším strategickým partnerem a naše vzájemné hospodářské vztahy jsou skvělé,“ zahájil svůj projev Babiš. „Já si myslím, že je důležité, když my politici chodíme do zahraničí, aby z těch návštěv vznikly konkrétní dohody. A já jsem měl možnost navštívit Izrael tento rok v únoru; oficiálně ani soukromě jsem tam nikdy nebyl,“ pokračoval.

Prozradil, že při této návštěvě měl možnost hovořit s bývalým šéfem izraelské tajné služby MOSAD a navštívil firmu na výrobu autonomních vozidel. Babiš se prý v Izraeli zajímal také o kybernetickou bezpečnost. I tady bychom se prý mohli Izraelem inspirovat. Od Izraele se podle Babiše můžeme učit také v oblasti léčivého konopí. A jednoznačnou hvězdou je pak Izrael v nakládání s vodou.

Izrael si vede dobře i v oblasti inovací, ale Babiš před kamerami ČT prohlásil, že tady má Česko vlastní strategii, která nese název „Česko – země pro budoucnost“. „Já jsem o tom přesvědčen, že jsme země pro budoucnost,“ zdůraznil předseda vlády. „Taky jsme diskutovali o umělé inteligenci. Česká republika má víc než pět set vědců, kteří se zabývají umělou inteligencí. Evropská unie chce vytvořit 4 centra tohoto výzkumu a my jsme horkým kandidátem na toto centrum v našem regionu. Jsme asi jediní, kdo má velkou šanci,“ pochvaloval si Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…