Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

05.03.2021 14:04

Novinář Bohumil Pečinka se ve svém komentáři ostře pustil do premiéra Babiše. Za covid. Ministerstvo zdravotnictví to prý pěkně zvrtalo s americkým lékem. „Babiš si pak hraje na opozičního politika, kritizuje svoje lidi, ale ti zůstávají na svých místech.“ Prý se tady také rozlézá skupinka nedoceněných biochemiků a matfyzáků, kteří si z covidu udělali živnost a třesou se na post ministra. „Vedeme válku proti vládě!“

Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka
reklama

První covidový rok je podle Pečinky za námi a vlastně se nic nezměnilo. Některým lidem prý není žádný lockdown dost tvrdý. „Ano, když se lidé nebudou stýkat, logicky se srazí počty nakažených, ale o to víc se destabilizuje ekonomika a sociální vztahy. Žít se musí i po covidu, což si lidé, většinou navázaní na veřejné rozpočty, moc neuvědomují,“ píše novinář.

Řešením podle Pečinky zejména bude, až 70 procent obyvatelstva získá kolektivní imunitu. „K tomu dojde spontánně promořováním nebo vakcinací. Prodělanou nemoc má za sebou 1 240 051 lidí, ale nikdo neví, jak dlouho jim imunita proti koronaviru vydrží. Druhou dávku vakcíny dostalo zatím jen něco přes 200 tisíc lidí. Otázkou je, proč stejně velké Maďar­sko do konce května naočkuje 3,5 milionu lidí a my ve stejném čase zhruba třetinu.“

Vakcína dle novináře nebude nějakým dlouhodobým a konečným řešením. Tím by prý mohl být spíše nějaký lék, který zastaví množení viru v buňkách. „Podle řady náznaků by takovým lékem na „více sezón“ mohl být americký bamlanivimab, který minulý týden dorazil do Česka, ovšem v počtu menším než malém,“ upozorňuje Pečinka.

Story, za jakých okolností se lék do České republiky dostal, údajně dobře ukazuje podstatu problémů krizového řízení a opatřeních u nás. Bamlavinimab již prý má za sebou v USA určitý nezanedbatelný počet úspěšně vyléčených pacientů. Z toho důvodu začalo vedení Thomayerovy nemocnice vyjednávat o dodávkách léku od americké společnosti Eli Lilly.

Podle Pečinky vedení nemocnice usilovalo o dvacet tisíc dávek, nicméně ministerstvo, jakožto zřizovatel nemocnice, povolilo nakoupit pouze tři tisíce. Když se to dozvěděl premiér Babiš, byl údajně rozčílen „doběla“ a ministerstvo podrobil tvrdé kritice. „V normální zemi by padl ministr. Popřípadě jeho náměstek, který větší dodávku bamlanivimabu zatrhl. Tady místo toho pravá neví, co dělá levá, premiér se tváří jako opoziční kritik svých vlastních lidí a všichni zůstávají ve funkcích,“ tepe babišovské řízení státu Pečinka.

Spolu se špatným vedením se v naší republice, podle novináře rozbujela také skupina různých „ambiciózních matfyzáků, mediálně nedoceněných biochemiků a kariéristů“, kteří prý jen doufají, že si na ně Babiš vzpomene s ministerským postem a z covidu mají leda tak živnost. „Jestli Babiš dnes vyzývá, aby lidé zůstali v zákopech, nemůže se divit, že mu nemalá část společnosti odpovídá slovem nas…“ domnívá se publicista s tím, že jestli dnes vůbec vedeme nějakou válku, tak ne s nemocí, ale s naší současnou vládou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

15:54 Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

Kdo je tu dezinformátor, ptá se řečnicky zpěvák Janek Ledecký, kterého Evropské hodnoty zařadily rov…