Babiš chce vládnout, aby nemusel do vězení, píše slovenský list

08.09.2017 9:51

Předseda ANO Andrej Babiš mohl sám hlasovat pro své zbavení imunity, protože věděl, že o ni stejně přijde. Hlavně má ovšem spočteno, že hlasování současné Sněmovny, která ho vydala k trestnímu stíhání za celkem zjevný dotační podvod, má jen dočasný význam a že nejlepší šanci vyhnout se vězení nemá před soudem, ale tím, že na soud nakonec ani nedojde. Napsal to dnes slovenský list Denník N. Zprávu převzala ČTK.

Babiš chce vládnout, aby nemusel do vězení, píše slovenský list
Foto: Hans Štembera
Popisek: Noviny, ilustrační foto

„Do voleb se o jeho případu nerozhodne a do nového Parlamentu bude opět zvolen. Tím se jeho imunita obnoví a řízení proti němu se zastaví do dalšího hlasování již nového Parlamentu o opětovném zrušení imunity,“ uvedl deník.

Podle listu, pokud bude mít Babiš štěstí, politické a parlamentní poměry v Česku se mezitím radikálně změní a k trestnímu stíhání vydán již nebude. „K tomu potřebuje, aby jeho hnutí vyhrálo volby tak, aby bez něj nešlo sestavit žádnou vládu, nebo aby mohl koalici sám sestavovat s pomocí krajní pravice a levice – strany dnes kovaného českého nacionalisty Tomia Okamury a komunistů,“ napsal list. Za jinou možnost označil skutečnost, že by Babiš přiměl ke změně názoru některou z demokratických stran, které se nyní tváří, že je pro ně vládnutí spolu s obviněným šéfem hnutí ANO nepředstavitelné.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Všichni mají podle komentátora jasno v tom, že Babišovo ANO není standardní strana, ale osobní majetek tohoto oligarchy. „Standardní strana by podobný problém vyřešila tím, že by obviněného lídra vyměnila za jiného. V případě jediného majitele to ovšem nejde,“ napsal list, podle kterého ANO existuje a může vstoupit do vlády jen s Babišem v čele; bez něj strana a její ostatní politici nejsou ničím.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bruselská kvadratura kruhu. Ne každý vynález je pokrok, varuje Hoffman

15:51 Bruselská kvadratura kruhu. Ne každý vynález je pokrok, varuje Hoffman

POHLED IVANA HOFFMANA Neznalost zákona neomlouvá. A Ivan Hoffman připomíná, že to platí nejen pro ob…