Babiš chce zavést ocenění pro odpovědné zahraniční investory

03.08.2019 12:28

Český předseda vlády by mohl od letošního října každoročně udělovat cenu pro odpovědného zahraničního investora v České republice. Počítá s tím návrh vládního nařízení, které poslal do připomínkového řízení Úřad vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) by měl podle materiálu poprvé cenu udělit 14. října.

Babiš chce zavést ocenění pro odpovědné zahraniční investory
Foto: Repro ČT24
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

O cenu se budou moci ucházet firmy se sídlem v České republice, ve kterých má zahraniční právnická nebo fyzická osoba většinový podíl na základním kapitálu, případně pokud je v nich zahraniční subjekt podle zákonné definice ovládající osobou.

Cena se bude udělovat za mimořádný investiční přínos pro ekonomiku ČR. „Při udělení ocenění bude zohledněna výše ročního obratu, výše zisku investovaného v České republice a investice do veřejně prospěšných aktivit a projektů, vědy, výzkumu a vzdělávání, inovací, kultury nebo udržitelného rozvoje, nebo mimořádný přínos v oblasti společenské odpovědnosti,“ stojí v návrhu.

Zahraniční kapitál v českých firmách činí 1,25 bilionu korun a tvoří tak 60 procent jejich veškerého kapitálu. Zhruba bilion korun pochází ze zemí EU. Kapitál ze zemí EU tak tvoří 48 procent veškerého kapitálu firem v ČR a 80 procent veškerého zahraničního kapitálu v Česku, uvedla v květnu společnost CRIF. Ze 468.000 společností s dohledatelným většinovým vlastníkem jich má desetina (48.500) majitele ze zemí EU a další desetina má zahraniční majitele ze zemí mimo EU.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veeeen, z vody veeeen! Další video s migranty nazdvihlo už i Francouze. Jeden reagoval obrázkem, za který by ho v USA ztrestali. A druhý něčím, za co by ho rovnou zavřeli

16:55 Veeeen, z vody veeeen! Další video s migranty nazdvihlo už i Francouze. Jeden reagoval obrázkem, za který by ho v USA ztrestali. A druhý něčím, za co by ho rovnou zavřeli

Na konci července několik médii informovalo o tom, že italská vláda vysílá karanténní loď k ostrovu …