„Je to opravdu právní stát, když se kvůli snadnějšímu vstupu do vlády člověka, který má majetek zhruba za 140 miliard korun a vlastní celkem asi 400 firem, má změnit zákon? Podle mě ne,“ napsal na sociální síti Facebook Šafr.
Právní stát funguje jen pro ty, kteří si ho mohou dovolit
Pod statusem se následně rozpoutala diskuse. Někteří její účastníci pochybovali o tom, že Babiš disponuje majetkem na úrovni 140 miliard. Podle jejich názoru Šafr přehání. Jiní dodávají, že názory pana Šafra už snad nikoho nezajímají a další tvrdí, že zrušení lustračního zákona je v rámci právního státu v pořádku, pokud pro něj zvedne ruku většina poslanců. „Náš ,právní' systém funguje právě pouze pro takové lidi, co si to můžou dovolit, to jste si ještě nevšimli?“ poznamenala jedna z diskutujících dam.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp