Babiš na Hrad. Není to vtip, ale zcela seriozní průzkum

05.05.2020 22:31

Češi by jako ideálního nástupce prezidenta Miloše Zemana viděli současného premiéra Andeje Babiše (ANO), za ním skončili moderátor a herec Marek Eben, generál Petr Pavel a senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer. Zároveň Babiš s předsedou hnutí Trikolóra Václavem Klausem mladším patří mezi potenciální kandidáty, které nejvíce lidí volit odmítá, ukázal průzkum agentury STEM/MARK zveřejněný na serveru iDNES.cz.

Babiš na Hrad. Není to vtip, ale zcela seriozní průzkum
Foto: FB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš s rouškou
reklama

Pro největší množství lidí by jako prezidentský kandidát přicházel v úvahu současný premiér Andrej Babiš, kterého by volilo 15 procent respondentů. Zároveň jej však současně s předsedou Trikolóry Václavem Klausem mladším jako kandidáta vyloučilo až 67 procent dotazovaných.

Velmi populární kandidátem je pro lidi i herec a moderátor Marek Eben. Možnost „volil“ a „možná volil“ u něj zvolilo 46 procent dotazovaných. Naopak více než polovina by ho nevolila.

Dobře dopadli i senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer, kteří kandidovali v prezidentských volbách v roce 2018. „Od minulé vlny si mírně polepšil Pavel Fischer, který se dostal na pomyslnou třetí příčku. Stabilní pozici by mohl mít také Petr Pavel, který má nejméně odpůrců a zároveň ho ještě více než třetina lidí nezná,“ uvedl Jan Burianec ze STEM/MARK. Z žen má pak aktuálně nejlepší pozici vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Podle agentury bude pro úspěch budoucího kandidáta klíčové přesvědčit voliče současného prezidenta Miloše Zemana. Ti silně preferují Andreje Babiše, na druhém místě je u nich Václav Klaus mladší a na třetím předseda SPD Tomio Okamura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

20:44 Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

„Přišel mi dopis smrti od České televize,“ píše na své facebookovém profilu novinářka Barbora Koukal…