Babiš o tom ví! Mafiáni vydávají knihu proti mně, hlásí Šlachta. „Vylučuji spolupráci...“

30.09.2021 13:47

Zločiny beze zbraní. Kniha, která má vyjít před volbami, vzbudila velkou bouři u Roberta Šlachty (Přísaha). Podle něj má kniha útočit na něj, státní zástupce a justici. „Hnutí Přísaha vylučuje spolupráci s lidmi, kteří stojí za snahou o likvidaci Šlachty, o likvidaci Přísahy. Jsem si naprosto jist, že o činnosti těchto lidí, kteří jsou napříč spektrem, ví jak pan Babiš, tak pan Okamura,“ podotkl Šlachta k této kauze.

Babiš o tom ví! Mafiáni vydávají knihu proti mně, hlásí Šlachta. „Vylučuji spolupráci...“
Foto: Hana Brožková
Popisek: Robert Šlachta uspořádal tiskovou konferenci, kde pohrozil ANO a SPD svou neúčastí v potenciální koalici s těmito subjekty

„Když jsme do politiky vstupovali, tak jsme tak činili s tím, že oni budou mít strach z toho, že jsme založili hnutí Přísaha a že to chceme dělat jinak. Poté, co jsme ho založili, tak se stalo, že jsme byli dehonestováni, při založení hnutí bylo některými politology mluveno o tom, že nebudeme mít pět procent, že je to úkol pro sebevraha, že nic takového nedokážeme a že nic takového určitě nebude. Potom přišly útoky, které byly jak formou sociálních sítí, psaní a mobilů, já nevím čeho...“ zahájil dnešní vystoupení Šlachta. 

„Dnes, týden před volbami, nebo 9 dní před volbami, vytiskl server Seznam Zprávy článek o tom, že do kampaně zasáhne kniha proti Šlachtovi, kdo ji platí, se neví. Já jsem přesvědčen o tom, že si tuto knihu zadali jako kompromitující materiál. Kniha má mít 400 stran, kompromitující videa, jsou tam informace od největších lumpů, mafiánů, kteří se vůbec v této republice pohybují. Kdo do knížky přispíval a o kom se zmiňují..., s kým tento server mluvil. Ta jména vám určitě budou říkat,“ zmínil Šlachta.

„Faltýnek, který prochází v kauze Stoka. Člověk, který vlastně, nebo v kauze, kde jsme sáhli na propojení hnutí ANO s vlastně dotacemi a veřejnými zakázkami. Bartončík, jeden z nejbližších lidí panu Babišovi, advokát, který ho hájí v kauze Čapí hnízdo. Jaroslav Novák Večerníček, velmi blízký přítel Tomia Okamury a vlastně spolupracovník, poradce, člověk, který se zabývá kampaní SPD. Marie Formáčková, spisovatelka, která píše o vlivných lidech, psala o Michalu Haškovi z ČSSD. A Zdeněk Koudelka, advokát Trikolóry, odborník na spravedlnost Trikolóry.  Dále se mluví o další široké skupině podnikatelů, politiků, lobbistů a nebál bych se nazvat i mafiiánů, kteří se v této knížce určitě budou a měli by se objevovat,“ sdělil Šlachta.

„Když jsme zakládali hnutí Přísaha, rozhodli jsme se, že nepůjdeme žádným ‚anti‘ – Antibabišem, Antipiráty, hodně často se mě novináři ptali, naposledy včera, kteří se ptali, s kým půjdu po volbách, pokud se dostaneme. A já jsem říkal, že se nechceme vymezovat. Říkali jsme, že půjdeme hlavně po našem programu, budeme chtít lidem vysvětlovat program a vysvětlovat jim, že má cenu volit Přísahu a že jediné, na čem nám záleží, je spravedlivé Česko a spravedlnost pro všechny. Ale po tom, co dnes vyšlo, a co mám další informace, které se kolem této kauzy začínají hromadit, když někdo chce – vůbec, kdo investuje peníze do této knížky? 400 stran, videa. Ten, když někdo nechce říct, kde na to bere – a má být týden před volbami. Tak říkáme jednoznačně, že tato kniha má ovlivnit volby a má ovlivnit pozici Přísahy,“ míní Šlachta. 

„Hnutí Přísaha vylučuje spolupráci s lidmi, kteří stojí za snahou o likvidaci Šlachty, o likvidaci Přísahy. Jsem si naprosto jist, že o činnosti těchto lidí, kteří jsou napříč spektrem, ví jak pan Babiš, tak pan Okamura. Když pan Babiš říká, že ví naprosto o každém člověku, který v jeho hnutí... Co se děje a vlastně řídí úplně všechno. Jsem přesvědčen, že je důležité zjistit, kdo za tou kauzou stojí, kdo ji objednal,“ uzavřel Šlachta.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Železný přitvrdil. Od Babiše chce omluvu. Vytáhl zákon. A Witowská podpořila

8:58 Železný přitvrdil. Od Babiše chce omluvu. Vytáhl zákon. A Witowská podpořila

„Aby mě někdo obvinil ze lži, je opravdu pro mě za hranou jakékoli přijatelnosti. ... A já se nenech…