Babiš o tom ví! Mafiáni vydávají knihu proti mně, hlásí Šlachta. „Vylučuji spolupráci...“

30.09.2021 13:47

Zločiny beze zbraní. Kniha, která má vyjít před volbami, vzbudila velkou bouři u Roberta Šlachty (Přísaha). Podle něj má kniha útočit na něj, státní zástupce a justici. „Hnutí Přísaha vylučuje spolupráci s lidmi, kteří stojí za snahou o likvidaci Šlachty, o likvidaci Přísahy. Jsem si naprosto jist, že o činnosti těchto lidí, kteří jsou napříč spektrem, ví jak pan Babiš, tak pan Okamura,“ podotkl Šlachta k této kauze.

Babiš o tom ví! Mafiáni vydávají knihu proti mně, hlásí Šlachta. „Vylučuji spolupráci...“
Foto: Hana Brožková
Popisek: Robert Šlachta uspořádal tiskovou konferenci, kde pohrozil ANO a SPD svou neúčastí v potenciální koalici s těmito subjekty

„Když jsme do politiky vstupovali, tak jsme tak činili s tím, že oni budou mít strach z toho, že jsme založili hnutí Přísaha a že to chceme dělat jinak. Poté, co jsme ho založili, tak se stalo, že jsme byli dehonestováni, při založení hnutí bylo některými politology mluveno o tom, že nebudeme mít pět procent, že je to úkol pro sebevraha, že nic takového nedokážeme a že nic takového určitě nebude. Potom přišly útoky, které byly jak formou sociálních sítí, psaní a mobilů, já nevím čeho...“ zahájil dnešní vystoupení Šlachta. 

„Dnes, týden před volbami, nebo 9 dní před volbami, vytiskl server Seznam Zprávy článek o tom, že do kampaně zasáhne kniha proti Šlachtovi, kdo ji platí, se neví. Já jsem přesvědčen o tom, že si tuto knihu zadali jako kompromitující materiál. Kniha má mít 400 stran, kompromitující videa, jsou tam informace od největších lumpů, mafiánů, kteří se vůbec v této republice pohybují. Kdo do knížky přispíval a o kom se zmiňují..., s kým tento server mluvil. Ta jména vám určitě budou říkat,“ zmínil Šlachta.

„Faltýnek, který prochází v kauze Stoka. Člověk, který vlastně, nebo v kauze, kde jsme sáhli na propojení hnutí ANO s vlastně dotacemi a veřejnými zakázkami. Bartončík, jeden z nejbližších lidí panu Babišovi, advokát, který ho hájí v kauze Čapí hnízdo. Jaroslav Novák Večerníček, velmi blízký přítel Tomia Okamury a vlastně spolupracovník, poradce, člověk, který se zabývá kampaní SPD. Marie Formáčková, spisovatelka, která píše o vlivných lidech, psala o Michalu Haškovi z ČSSD. A Zdeněk Koudelka, advokát Trikolóry, odborník na spravedlnost Trikolóry.  Dále se mluví o další široké skupině podnikatelů, politiků, lobbistů a nebál bych se nazvat i mafiiánů, kteří se v této knížce určitě budou a měli by se objevovat,“ sdělil Šlachta.

„Když jsme zakládali hnutí Přísaha, rozhodli jsme se, že nepůjdeme žádným ‚anti‘ – Antibabišem, Antipiráty, hodně často se mě novináři ptali, naposledy včera, kteří se ptali, s kým půjdu po volbách, pokud se dostaneme. A já jsem říkal, že se nechceme vymezovat. Říkali jsme, že půjdeme hlavně po našem programu, budeme chtít lidem vysvětlovat program a vysvětlovat jim, že má cenu volit Přísahu a že jediné, na čem nám záleží, je spravedlivé Česko a spravedlnost pro všechny. Ale po tom, co dnes vyšlo, a co mám další informace, které se kolem této kauzy začínají hromadit, když někdo chce – vůbec, kdo investuje peníze do této knížky? 400 stran, videa. Ten, když někdo nechce říct, kde na to bere – a má být týden před volbami. Tak říkáme jednoznačně, že tato kniha má ovlivnit volby a má ovlivnit pozici Přísahy,“ míní Šlachta. 

„Hnutí Přísaha vylučuje spolupráci s lidmi, kteří stojí za snahou o likvidaci Šlachty, o likvidaci Přísahy. Jsem si naprosto jist, že o činnosti těchto lidí, kteří jsou napříč spektrem, ví jak pan Babiš, tak pan Okamura. Když pan Babiš říká, že ví naprosto o každém člověku, který v jeho hnutí... Co se děje a vlastně řídí úplně všechno. Jsem přesvědčen, že je důležité zjistit, kdo za tou kauzou stojí, kdo ji objednal,“ uzavřel Šlachta.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Německo Němcům, cizinci ven.“ Nový hit v Německu, který by se neměl šířit. Scholz je ve varu

16:25 „Německo Němcům, cizinci ven.“ Nový hit v Německu, který by se neměl šířit. Scholz je ve varu

„Cizinci ven!“ V Německu se na kulturních akcích znovu ozývají výkřiky, které otřásaly německou spol…