Babiš o tom ví! Mafiáni vydávají knihu proti mně, hlásí Šlachta. „Vylučuji spolupráci...“

30.09.2021 13:47

Zločiny beze zbraní. Kniha, která má vyjít před volbami, vzbudila velkou bouři u Roberta Šlachty (Přísaha). Podle něj má kniha útočit na něj, státní zástupce a justici. „Hnutí Přísaha vylučuje spolupráci s lidmi, kteří stojí za snahou o likvidaci Šlachty, o likvidaci Přísahy. Jsem si naprosto jist, že o činnosti těchto lidí, kteří jsou napříč spektrem, ví jak pan Babiš, tak pan Okamura,“ podotkl Šlachta k této kauze.

Babiš o tom ví! Mafiáni vydávají knihu proti mně, hlásí Šlachta. „Vylučuji spolupráci...“
Foto: Hana Brožková
Popisek: Robert Šlachta uspořádal tiskovou konferenci, kde pohrozil ANO a SPD svou neúčastí v potenciální koalici s těmito subjekty

„Když jsme do politiky vstupovali, tak jsme tak činili s tím, že oni budou mít strach z toho, že jsme založili hnutí Přísaha a že to chceme dělat jinak. Poté, co jsme ho založili, tak se stalo, že jsme byli dehonestováni, při založení hnutí bylo některými politology mluveno o tom, že nebudeme mít pět procent, že je to úkol pro sebevraha, že nic takového nedokážeme a že nic takového určitě nebude. Potom přišly útoky, které byly jak formou sociálních sítí, psaní a mobilů, já nevím čeho...“ zahájil dnešní vystoupení Šlachta. 

„Dnes, týden před volbami, nebo 9 dní před volbami, vytiskl server Seznam Zprávy článek o tom, že do kampaně zasáhne kniha proti Šlachtovi, kdo ji platí, se neví. Já jsem přesvědčen o tom, že si tuto knihu zadali jako kompromitující materiál. Kniha má mít 400 stran, kompromitující videa, jsou tam informace od největších lumpů, mafiánů, kteří se vůbec v této republice pohybují. Kdo do knížky přispíval a o kom se zmiňují..., s kým tento server mluvil. Ta jména vám určitě budou říkat,“ zmínil Šlachta.

„Faltýnek, který prochází v kauze Stoka. Člověk, který vlastně, nebo v kauze, kde jsme sáhli na propojení hnutí ANO s vlastně dotacemi a veřejnými zakázkami. Bartončík, jeden z nejbližších lidí panu Babišovi, advokát, který ho hájí v kauze Čapí hnízdo. Jaroslav Novák Večerníček, velmi blízký přítel Tomia Okamury a vlastně spolupracovník, poradce, člověk, který se zabývá kampaní SPD. Marie Formáčková, spisovatelka, která píše o vlivných lidech, psala o Michalu Haškovi z ČSSD. A Zdeněk Koudelka, advokát Trikolóry, odborník na spravedlnost Trikolóry.  Dále se mluví o další široké skupině podnikatelů, politiků, lobbistů a nebál bych se nazvat i mafiiánů, kteří se v této knížce určitě budou a měli by se objevovat,“ sdělil Šlachta.

„Když jsme zakládali hnutí Přísaha, rozhodli jsme se, že nepůjdeme žádným ‚anti‘ – Antibabišem, Antipiráty, hodně často se mě novináři ptali, naposledy včera, kteří se ptali, s kým půjdu po volbách, pokud se dostaneme. A já jsem říkal, že se nechceme vymezovat. Říkali jsme, že půjdeme hlavně po našem programu, budeme chtít lidem vysvětlovat program a vysvětlovat jim, že má cenu volit Přísahu a že jediné, na čem nám záleží, je spravedlivé Česko a spravedlnost pro všechny. Ale po tom, co dnes vyšlo, a co mám další informace, které se kolem této kauzy začínají hromadit, když někdo chce – vůbec, kdo investuje peníze do této knížky? 400 stran, videa. Ten, když někdo nechce říct, kde na to bere – a má být týden před volbami. Tak říkáme jednoznačně, že tato kniha má ovlivnit volby a má ovlivnit pozici Přísahy,“ míní Šlachta. 

„Hnutí Přísaha vylučuje spolupráci s lidmi, kteří stojí za snahou o likvidaci Šlachty, o likvidaci Přísahy. Jsem si naprosto jist, že o činnosti těchto lidí, kteří jsou napříč spektrem, ví jak pan Babiš, tak pan Okamura. Když pan Babiš říká, že ví naprosto o každém člověku, který v jeho hnutí... Co se děje a vlastně řídí úplně všechno. Jsem přesvědčen, že je důležité zjistit, kdo za tou kauzou stojí, kdo ji objednal,“ uzavřel Šlachta.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Jan Zahradil byl položen dotaz

Proč končíte?

Politiků jako jste vy je naopak třeba v politice více. Jstei jeden z mála, co fakt hájí priority, které měla ODS od počátku. S příchodem nových politiků se toho dost mění. Už ani nehájí živnostníky.Nepřijde mi, žejste tak starý, abyste šel do důchodu. Co tak vlastně budete dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pozdrav“ novému řediteli ČT. Od Jakuba Železného, s rýpnutím do minulosti

16:09 „Pozdrav“ novému řediteli ČT. Od Jakuba Železného, s rýpnutím do minulosti

Moderátor veřejnoprávní televize Jakub Železný pogratuloval na svém twitteru nově zvolenému řediteli…