Babiš „odsouzen“ Evropským parlamentem

10.06.2021 9:24 | Zprávy

Evropský parlament se postavil proti Andreji Babišovi. Pro rezoluci, ve které je kritizován pro svůj střet zájmů, hlasovala většina poslanců.

Babiš „odsouzen“ Evropským parlamentem
Foto: Screen FB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš na zahradě

Poslanci Evropského parlamentu se vyslovili jasně a srozumitelně. Pro rezoluci, ve které je Babiš kritizován pro svůj střet zájmů, hlasovalo 505 europoslanců, 30 bylo proti, 155 se zdrželo. Informaci přinesla ČT.

Rezoluce vyzývá české úřady i Evropskou komisi k ráznému řešení střetu zájmů u majitele společnosti Agrofert, jenž je stále ještě také premiérem České republiky.

Babiš dlouhodobě odmítá, že by byl ve střetu zájmů a tvrdí, že z Bruselu je proti němu vedena kampaň, za kterou stojí dnešní senátor Lukáš Wagenknecht a další politici, kteří mají blízko k Pirátům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Uvažujete, že byste nahradil Fialu?

A jaký je váš názor na zachování koalice SPOLU? Jste pro nebo proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zrušit, vyházet lidi.“ Doporučení nové vládě. Má dojít i na BIS

20:20 „Zrušit, vyházet lidi.“ Doporučení nové vládě. Má dojít i na BIS

Fialova vláda zřídila několik týmů a institucí zaměřených na boj proti dezinformacím, což vyvolalo s…