Babiš pobaveně odpovídá novinám: Toho pána, o kterého jsem se podle vás měl přetahovat, ani neznám

23.08.2014 16:43

„O současného náměstka ministra vnitra Jiřího Nováčka jsem se s Milanem Chovancem nepřetahoval,“ píše ministr financí Andrej Babiš v reakci na článek Hospodářských novin, které o něm napsaly, že chtěl úředníka Chovancovi „přebrat".

Babiš pobaveně odpovídá novinám: Toho pána, o kterého jsem se podle vás měl přetahovat, ani neznám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

„Jiří Nováček je jistě zkušený státní úředník, je ovšem také spojován s lidmi, za jejichž vládnutí se neřešila ani tak státní správa jako spíš kšefty politiků,“ tvrdí Babiš. Podle něj Nováček v té době vysedával v různých radách a na výborech, „které se ustavují hlavně proto, aby politici nemuseli rozhodovat a brát na sebe odpovědnost. V téhle praxi chtěl pokračovat i na Ministerstvu financí,“ tvrdí ministr financí.

Celý text Andreje Babiše ZDE.

Babiš zmiňuje, že podle materiálu v HN se měl o Nováčka „doslova přetahovat“ s ministrem vnitra Chovancem. „Je to nesmysl. Pana Nováčka jsem v době ‚přetahované‘ o náměstky ani neznal,“ uvedl Babiš s tím, že problémy sehnat skutečně kvalitní náměstky měli všichni ministři, nikoli jen on.

Člověk v soukromém sektoru má větší plat a není vláčen médii

„Musíte počítat s tím, že takový člověk má na stávajícím místě v soukromé sféře několikanásobný plat, lepší podmínky k práci, není vláčen médii a hlavně není spojován s politikou,“ vysvětluje Babiš, proč je nedostatek kvalitních ministerských úředníků a proč vyžaduje velké úsilí takového člověka přemluvit, aby vysedával na všemožných schůzích a čelil nekonečným byrokratickým procesům na ministerstvu.

„Mnohem jednodušší je tedy zalovit v ‚osvědčených stranicko-úřednických vodách‘. Tomu bych se i za cenu některých personálních omylů rád vyhnul,“ dodal Andrej Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boris Šťastný: Co nejrychleji naočkovat co nejvíce lidí. Ale vázne to. Na nedostatku vakcín a neschopnosti EU ji zajistit!

22:50 Boris Šťastný: Co nejrychleji naočkovat co nejvíce lidí. Ale vázne to. Na nedostatku vakcín a neschopnosti EU ji zajistit!

ROZHOVOR Očkování proti covidu musí být striktně dobrovolné, nikdo nesmí být diskriminován. Bonifika…