Babiš při oslavách vystřídal kravaty s ruskou a českou trikolórou

17.11.2019 15:48

Premiér Andrej Babiš (ANO) při dnešních oslavách výročí protestů proti komunistické totalitě vystřídal kravaty s ruskou a českou trikolórou. Ráno při pokládání květin na Národní třídě v Praze měl ještě kravatu s ruskou trikolórou, napsala ČTK.

Babiš při oslavách vystřídal kravaty s ruskou a českou trikolórou
Foto: Vít Hassan
Popisek: Pietní místo na Národní třídě

Později při projevu v Národním muzeu si již vzal kravatu se správnou českou trikolórou.

Ruská a česká trikolóra se skládají ze stejných barev, ale liší se jejich pořadím. V české trikolóře je seshora bílý, červený a modrý vodorovný pruh, zatímco v ruské bílý, modrý a červený. Při ranním pokládání květin měl sice Babiš na kytici růží stužku s českými barvami, ale na kravatě měl trikolóru ruskou. Kravatu s barvami v českém pořadí si Babiš oblékl až později dopoledne na akci v pražském Národním muzeu, kam dorazili na oslavy sametové revoluce premiéři zemí Visegrádské čtyřky a předseda německého Spolkového sněmu.

Babiš není jediným českým státníkem, který si popletl českou trikolóru na kravatě s ruskou. Stejného omylu se dopustil prezident Miloš Zeman v roce 2013, kdy si vzal na sebe kravatu s ruskými barvami při skládání prezidentského slibu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

20:59 Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

Poslední letošní zasedání zastupitelstva v Brně-Bystrci mělo sice sváteční ladění, nevyhnulo se mu v…