Babiš přivezl Budějičákům hvězdu z pěvecké soutěže, kterou chce teď dostat do Sněmovny. A výjimečně byly i klobásy

07.10.2017 7:34

Kniha Andreje Babiše, ale i koblihy a také párky a klobásy. To vše se v pátek rozdávalo na setkání Andreje Babiše s občany v Českých Budějovicích. Program předvolební akce hnutí ANO zpestřilo vystoupení bývalé hvězdy pěvecké soutěže Česko hledá Superstar Adama Vojtěcha. Muž, který měl svého času „našlápnuto“ na velkou pěveckou hvězdu, totiž kandiduje za jihočeskou část hnutí ANO do Poslanecké sněmovny.

Babiš přivezl Budějičákům hvězdu z pěvecké soutěže, kterou chce teď dostat do Sněmovny. A výjimečně byly i klobásy
Foto: David Hora
Popisek: Adam "Ken" Vojtěch, někdejší účastník soutěže Superstar a dnes kandidát hnutí ANO

Vzpomínáte si na hezkého urostlého mladíka, který v roce 2005 bodoval v tehdy velmi populární soutěži České hledá Superstar? Získal přezdívku Ken. Vystudoval práva a dnes pracuje na Ministerstvu financí, kde se věnuje oblasti zdravotnictví. A je také na jihočeské kandidátce hnutí ANO. Adam Vojtěch pro ParlamentníListy.cz prozradil, jak se ke spolupráci s Andrejem Babišem vůbec dostal.

„Pan Babiš mne oslovil před několika lety, když šel na Ministerstvo financí, jestli bych tam nechtěl pomoci. Tehdy jsem to bral jako nějakou dočasnou misi. Na druhou stranu jsem pochopil, že pokud chce člověk opravdu něco změnit, tak z té pozice úředníka to je poměrně těžké a že musí jít do politiky, kde se tvoří zákony, kde se tvoří legislativa,“ říká Adam Vojtěch a dodává. „A pan Babiš mi dal tuto nabídku, jestli bych neuvažoval o tom jít aktivně do politiky a kandidovat na kandidátce hnutí ANO, byť jakožto nestraník.“

Adam Vojtěch nabídku tedy přijal. „Já si myslím, že politika začíná od každého z nás. Když všichni budou říkat, že politika je špína a nikdo tam nebude chtít jít, tak se asi těžko něco změní. Tady v tom směru jsem idealista. A myslím si, že pokud skutečně člověk má tu chuť, má tu vizi – a domnívám se, že my ji máme, například třeba ve zdravotnictví, o které se starám i z hlediska programového – tak proč do toho nejít. Proč to nezkusit?“

Zpěvák, právník a nyní i kandidát do Poslanecké sněmovny zavzpomínal i na dobu, kdy zpíval v Superstar. „I díky tomu se mi splnil sen, že jsem natočil desku,“ vzpomínal Adam Vojtěch a vysvětlil i to, kdo mu dal tehdy přezdívku Ken. „To tehdy vymysleli moderátoři soutěže. Média mají ráda příběhy. Já to bral tak, že to prostě souvisí s tou soutěží,“ usmíval se Adam Vojtěch, který v rámci předvolební akce ANO „vystřihl“ mimo jiné hity předních českých zpěváků. Náměstím Přemysla Otakara II. se tak nesla například píseň Karla Gotta.

Babiš: Já koblihy nerozdával

Zatímco Adam Vojtěch zpíval, ve stánku vedle podepisoval a rozdával Andrej Babiš svou knihu. „Držte se! Neztrácejte nervy! Fandíme vám!“ Tak povzbuzovali příznivci, kteří si přišli pro knihu Andreje Babiše. Ten děkoval za projevy důvěry a občas i zažertoval. „Ještě ruku mi dejte,“ vyzval se smíchem paní, která si přebírala knihu a nevšimla si, že jí Andrej Babiš chce potřást pravicí.

Potřesení  rukou s Andrejem Babišem. Foto: David Hora

„Přišel jsem se seznámit s programem hnutí ANO i s panem Babišem. Nevím, ten jeho mediální obraz je takový všelijaký, jednou tak, jednou tak... Moc nevím, čemu mám věřit,“ řekl Jan Sokol z Českých Budějovic s tím, že v krajských volbách hnutí ANO volil. „Teď uvidím, jestli mne ještě přesvědčí. Jaké budou poslední zprávy,“ dodal Jan Sokol.

Žena, která si také přišla pro knihu a podpis, měla naopak naprosto jasno. „Já ho budu volit určitě. Je mi sympatický, věřím mu a doufám, že nad nima všema vyhraje. Vždyť oni se jen snaží odstranit konkurenci,“ rozčílila se žena, která přijela za Andrejem Babišem z více než dvacet kilometrů vzdálených Trhových Svinů.

Kromě párků různých druhů si účastníci předvolebního setkání mohli pochutnat i na tradičních koblihách. Jak ale Andrej Babiš se smíchem řekl, on sám koblihy ani párky nerozdával.

„Já rozdávám jenom knížky,“ řekl Babiš a na poznámku, že ale jeho tým ano, odpověděl opět se smíchem. „To ano, ale také výjimečně dneska. Musíme šetřit, neboť máme ten limit 90 milionů,“ žertoval Andrej Babiš.

Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • Premiér v demisi
  • předseda vlády

Setkání s lidmi v Budějovicích se mu prý líbilo. „Je důležité, že si plno lidí chodí i popovídat. Chodí lidi, kteří se svěřují se svými problémy, které ten stát neřeší. Přišel i podnikatel, který si stěžoval, že někteří lidé jsou na dávkách, nechodí do práce a zneužívají ten sociální systém. Prostě chodili si popovídat o různých věcech,“ vysvětlil Babiš, který se s mnoha svými fanoušky neváhal i vyfotit.

Na akci dorazil i muž, který měl přímo na svém těle ceduli s protestním nápisem. Protest se ale netýkal přímo Andreje Babiše, ale spíše toho, co mu vadí v politice na krajské úrovni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: David Hora

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soros a Bakala? Vím, jak to dopadne, napsal Plesl

22:51 Soros a Bakala? Vím, jak to dopadne, napsal Plesl

Novinář Jaroslav Plesl ve svém facebookovém příspěvku komentuje vliv finančníka Georga Sorose v před…