Babiš prý likviduje každého, kdo mu stojí v cestě? Jermanová odpovídala čtenářům

11.05.2015 17:30

Z PROFILŮ Místopředsedkyně sněmovny a hnutí ANO Jaroslava Jermanová odpovídala na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Nevyhýbala se ani ne právě přátelským otázkám. Hned dvě z nich byly velmi kritické vůči Andreji Babišovi, další se týkaly mezinárodní situace. Tu Jermanová označuje za komplikovanou, špatně čitelnou a míní, že je obtížné zaujmout dnes jeden názor a dlouho na něm setrvávat.

Babiš prý likviduje každého, kdo mu stojí v cestě? Jermanová odpovídala čtenářům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová
reklama

Hned na úvod pan Čvančara prohlásil, že Babiš se zřejmě pokusí zlikvidovat každého, kdo mu stojí v cestě, což je dobře vidět např. na některých novinářích, kteří pro něj pracovali, ale odešli, protože odmítali psát majiteli a ministrovi financí „po chuti“. „První se objevilo video, které jasně ukazuje úmysly Babiše zlikvidovat všechny, kdo mu v cestě za jeho úspěchem stojí v cestě. Začalo to koupením vydavatelství Mafra a nyní pokračuje v čistkách uvnitř novin a dosazuje si tam takové novináře, kteří budou psát v jeho prospěch. Kde je nějaká objektivita? Stále vám jednání Babiše přijde správné?“ ptal se čtenář.

A poslankyně odpovídá. „Do hnutí ANO jsem vstoupila po zralé úvaze a v přesvědčení, že se pod vedením pana Babiše ubírá správným směrem. Neztotožňuji se proto s vaším názorem, že pan Babiš někoho likviduje. Dnes je pan Babiš středem pozornosti celé opozice, a jak sám víte, je kritizován, ať učiní cokoliv. V demokratickém systému má samozřejmě každý nárok na svůj názor. Jestli je správný či ne, se ukáže asi až v průběhu doby.“

Není prý také pravda, že by si Andrej Babiš připravoval zákony na míru, což si myslí další čtenář. Jermanová oponovala, že zákony přijímá parlament jako celek, nikoli sám Andrej Babiš. Navíc je podepisuje prezident. Kdyby poslanci, senátoři nebo prezident měli podezření, že jde o zákon šitý na míru Babišovým firmám, mohli by ho smést pod stůl.

Reagovala také na dotaz týkající se přílivu muslimských uprchlíků do Evropy. Pan Marek Horvát vyjádřil obavu, že za pár desítek let bude na starém kontinentě žít víc muslimů než křesťanů. Ptal se, jestli to není pro nás nebezpečné.

Podle poslankyně je třeba mít na paměti, že podobné úvahy vycházejí z matematických propočtů o porodnosti. Uprchlíkům je třeba pomáhat, ale Jermanová je přesvědčena, že je třeba pomáhat jim ještě před emigrací, aby neměli důvod opouštět svou zemi. Když už ji opustí, měli by odejít přednostně do země, která jim je kulturně blíž. Pokud se to bude dít takto, nemusí propočty o Evropě platit.

Dnešní situace je komplikovaná a špatně čitelná

Padl také dotaz týkající se dvou unesených mladých českých žen, které se nedávno vrátily přes Turecko domů. Monika R. chtěla vědět, jak je možné, že český stát neuspěl ve snaze o návrat unesených žen domů, když se to jejich rodinám podařilo v řádu týdnů?

„Zejména v případech, jako byl ten s našimi unesenými občankami, šlo o záležitost velmi citlivou a riskantní, která – jak se ukázalo – vyžadovala prostřednictví místních zprostředkovatelů znalých celé situace a bezpečných způsobů. My, kteří známe celou kauzu pouze z médií, můžeme jen těžko průběh celé záležitosti komentovat. Za svou osobu chci pouze dodat, že jsem velmi ráda, že celá záležitost měla šťastný konec, ať již se o to postaral kdokoliv,“ míní Jermanová.

V obecnější rovině k mezinárodní politice v další z odpovědí poznamenala, že se nacházíme v nepřehledné a v málo čitelné době, v níž je obtížné zaujmout jedno jediné stanovisko a setrvávat na něm.

Jako politik se zkušenostmi z každodenního styku s občany mám za to, že je třeba při posuzování mezinárodní politiky vzít v úvahu nejrůznější názory, ale nakonec je nutné se rozhodnout tak, aby byly ochráněny především zájmy a bezpečnost našich občanů. A k tomu je právě třeba znát především jejich problémy a názory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v Teplickém závodě o senátní křesl…