Babiš prý ovládne i GIBS. Poslanec Žáček se bojí o osud Česka

01.07.2018 20:15

Poslanec ODS Pavel Žáček bije na poplach. Trestně stíhaný předseda vlády Andrej Babiš dělá podle poslance jeden hrozný krok za druhým a ještě před ukotvením koaliční vlády ČSSD se snaží ovládnout bezpečnostní složky státu.

Babiš prý ovládne i GIBS. Poslanec Žáček se bojí o osud Česka
Foto: Archiv P. Žáčka
Popisek: Pavel Žáček

Předseda vlády Andrej Babiš celé měsíce vládl této zemi, aniž by měl důvěru Poslanecké sněmovny. To mu však nevadilo. I bez důvěry usiloval o odvolání šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína. Nakonec také svého cíle dosáhl.

Žáček v textu uveřejněném na serveru Forum24.cz připomíná, že to tím neskončilo, že to byl vlastně teprve začátek. Po odchodu Murína z funkce se začaly objevovat úvahy o tom, že svůj post opustí policejní prezident Tomáš Tuhý.

Možná ještě důležitější pro samotného Babiše bylo, že ze svého postu odešel šéf krajského policejního ředitelství v Praze brigádní generál Miloš Trojánek, který před politickými útoky bránil vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila. A jako by toho nebylo dost. K odchodu do civilu se chystá také šéf Národní centrály boje proti organizovanému zločinu (NCOZ) Michal Mazánek.

„Za této personální politiky Andreje Babiše, která otřásala a stále ještě otřásá bezpečnostním a zpravodajským aparátem České republiky, mimo jiné s nepříjemnými dopady u našich zahraničních partnerů, snad již nikoho nepřekvapí zpráva IDNES.cz, že jediným kandidátem do druhého kola výběrového řízení na nového ředitele GIBS je exposlanec ANO Bohuslav Chalupa,“ uzavřel varovně Žáček.

Ing. Bohuslav Chalupa

  • BPP
  • ex-poslanec (2013-2017), zastupitel, obrana a bezpečnost
  • kontrolní výbor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Staří, blbí? Vážná slova o Česku: Jde o EU a euro

9:36 Staří, blbí? Vážná slova o Česku: Jde o EU a euro

Ekonomka Hana Lipovská se na svém facebookovém profilu vyjádřila k problematice eura. A na pomoc si …