Babiš sdělil, kolik opravdu dá na kampaň a co by nikdy nedovolil Kalouskovi

03.10.2013 8:02

Předvolební seriál rozhovorů s lídry volebních uskupení zavedl deník Blesk tentokrát do hnutí ANO, jemuž šéfuje druhý nejbohatší muž Česka Andrej Babiš. O svých miliardách se příliš bavit nechtěl, o těch veřejných prozradil, že by je v životě nesvěřil Miroslavu Kalouskovi.

Babiš sdělil, kolik opravdu dá na kampaň a co by nikdy nedovolil Kalouskovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš předseda hnutí ANO

„Petr Nečas šel do politiky jako slušný člověk a stal se z něj typický politik, který tam sedí dvacet let a je úplně odtržený od reality,“ zhodnotil v úvodu rozhovoru expremiéra, který podle něj doplatil na to, že byl příliš měkký, a také na to, že pustil Ministerstvo financí. „Já bych na jeho místě Ministerstvo financí Kalouskovi nedal,“ ujišťuje.

Nedorozumění vzniklo kolem prostředků na předvolební kampaň. Babišova mluvčí uvedla, že hnutí si na kampaň nedalo žádný finanční strop, což podle Babiše není pravda. „To řekla špatně. Já jsem šetřivý člověk a peníze nerostou po stromech,“ upozornil. Kampaň by prý odhadem měla stát třicet milionů korun, ale je možné, že to nakonec bude více. „Je možné, že to nakonec bude i pětačtyřicet nebo padesát,“ odhaduje.

Rozhodl se kandidovat v Praze, protože „všichni lídři jsou v Praze“. Výjimkou je předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, který si podle Babiše na hlavní město netroufá. U něj ale vidím spíš jiný problém - měl by jít nejdřív do normální práce, aby zkusil, co to ta práce vůbec je. „On je typický politik, stejně jako Benda, Orgoníková, kteří už kandidují snad popadesáté. Sedí v té sněmovně a je úplně mimo realitu,“ zhodnotil předsedu ČSSD.

Za své soupeře ve volbách považuje všechny, kteří si posledních dvacet let dělají z politiky kšeft. „My nejdeme do politiky proto, že si tam chceme nahrabat. Naopak, my proti tomu chceme bojovat,“ vysvětluje odhodlaně. Očekává prý, že s touto rétorikou by mohl oslovit zhruba patnáct procent voličů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …