Babiš se obrátil na známé tváře. V kampani mu pomůže Telička i Kohout

26. 4. 2013 7:46

Šéf politického hnutí Ano 2011 a majitel skupiny Agrofert Andrej Babiš konečně nalezl vhodné osoby, které mu pomohou vypilovat volební program jeho hnutí a případně oslovit nové voliče. Doposud vedoucí pozice ve straně zastávali odborníci z oboru, v němž Babiš podniká, tedy ze zemědělství a chemie. Nyní však oslovil populárnější osobnosti.

Babiš se obrátil na známé tváře. V kampani mu pomůže Telička i Kohout
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Andrej Babiš

 

Jak uvedl deník Mladá fronta dnes, na nabídku mu zatím kývl bývalý eurokomisař Pavel Telička, politoložka Vladimíra Dvořáková a členové expertní skupiny NERV Pavel Kohout a Petr Zahradník. A proč si vybral zrovna je? „Kritizují poměry ve státě. A my s některými jejich názory souhlasíme,“ odvětil miliardář Babiš.

Všichni zítra vystoupí na ideové konferenci hnutí v Olomouci, kde budou přednášet o tom, „co je v této zemi špatně a co s tím lze dělat“. Babiš navíc zveřejní první programové teze.

Návrhy na radikální změny politického systému

Například liberální ekonom Kohout představí své radikální návrhy na společenskou změnu, které prezentoval už ve své knize s názvem Úsvit. Navrhuje novou ústavu, zrušení postu premiéra a vládu by svěřil prezidentovi, podobně jako v USA. „Pan Babiš si moji knihu četl, asi se mu to líbilo. Jinak by mě nezval,“ svěřil se Mladé frontě dnes.

„Pozvánku jsem přijal jako případný oponent toho programu, ale je to záležitost čistě expertní, nikoli politická,“ uvedl Zahradník, ekonomický expert na volné noze a další z pozvaných.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do p*dele, kde je nový Menšík a Kopecký? Proč tam nedáte Nárožného? Slavný Čech se rozčílil na filmaře

7:45 Do p*dele, kde je nový Menšík a Kopecký? Proč tam nedáte Nárožného? Slavný Čech se rozčílil na filmaře

Designér a herní vývojář Daniel Vávra se na svém facebookovém profilu vyjádřil k podle svých slov ot…