Babiš se před debatou zastal Nerudové: Pavel k ní byl arogantní

12.01.2023 17:30

Prezidentský kandidát Andrej Babiš dal za pravdu své sokyni Danuši Nerudové, která v posledních dnech dalšího kandidáta, Petra Pavla, obvinila z neslušného chování vůči své osobě. „Pan Pavel se k ní skutečně slušně nechoval. Byl velice arogantní,“ uvedl Babiš po středeční televizní debatě.

Babiš se před debatou zastal Nerudové: Pavel k ní byl arogantní
Foto: Repro CNN Prima News
Popisek: Prezidentská debata na CNN Prima News

Babiš pro CNN Prima News okomentoval superdebatu favoritů prezidentských voleb, které se sám i přes pozvání nezúčastnil. Podle Babiše měla Nerudová očividně pravdu, když generála Pavla nařkla z neslušného chování k sobě jako zástupkyni něžného pohlaví.

„Musím dát za pravdu paní Nerudové, že někteří muži se k ženám nechovají galantně ani slušně. Pan Pavel se k ní skutečně slušně nechoval. Byl velice arogantní, což mě mrzí, protože si myslím, že muži musejí být k ženám vždy galantní,“ uvedl Babiš.

Několikadenní spor mezi Nerudovou a Pavlem vznikl poté, co generál v jednom z rozhovorů naznačil, že by Nerudovou využil k radám v oblasti účetnictví. To profesorku ekonomie urazilo s tím, že muži by se neměli takto neuctivě k ženám chovat.

Ve snaze celou situaci vyžehlit a uzavřít se ale Pavel dopustil i podle Andreje Babiše dalšího arogantního chování. Generál přinesl bývalé rektorce flanelovou košili se slovy, že ji může využít, až bude mít volný čas.

„Až si někdy budete užívat volný čas, kupříkladu na chalupě, tak si jej užijte třeba ve flanelce,“ uvedl Pavel, což mohlo působit arogantně.

Jindy v debatě zase Nerudovou zpražil, že symbolika je složitá věc, a proto tomu profesorka očividně nerozumí. „Rozumím, že to nechápete, symbolika je složitá věc,“ prohlásil Pavel. Reagoval tak na slova Nerudové, že nechápe, co tak důležitého spatřuje Pavel na vrácení prezidentské standarty ukradené v roce 2015 na protest proti politice Miloše Zemana.

Debata Andreje Babiše prý jinak zklamala a ukázala, že oba jeho hlavní protivníci nemají zkušenosti s politikou. „Myslím si, že kandidáti na prezidenta by měli za sebou mít politickou kariéru,“ dodal expremiér s tím, že jeho protikandidáti mluví o něčem, co nezažili, a říkají pouze to, co se naučili.

Středeční debata se nelíbila ani ostatním prezidentským kandidátům. „Od debaty jsem si sliboval silná politická témata, místo toho jsem s rozpaky pozoroval prázdný stolek Andreje Babiše, který nepřišel do studia. Babiš nepřišel, Pavel se neprosadil jako lídr a u Nerudové bylo vidět, že se má ještě hodně co učit,“ komentoval debatu senátor Pavel Fischer.

„Byla to především debata o nich, a ne o problémech lidí v České republice,“ přidal se Tomáš Zima. Podle Karla Diviše zase kandidáti nepředstavili žádné své vize. „Za mě byla debata naprosto plytká a nedůstojná volby hlavy státu. Bohužel jsem se ani od jednoho z mých protikandidátů nedozvěděl, jaké mají vize, jak posunout rychle Českou republiku kupředu,“ uvedl Diviš.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Bude válka?

Podle Řehky je válka Ruska s NATO možná. Možné v životě vše, to je pravda. Nakolik je ale podle vás taková válka pravděpodobná? A nebyla by to třetí světová? Nechci nic zlehčovat, ale nesnaží se tak Řehka ospravedlnit jen rekordní výdaje na obranu, minimálně s nimi přichází v době, kdy vláda potřebu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krumpáčem mezi oči. „Za to může Fico!“ Na Slovensku to opravdu vře

19:30 Krumpáčem mezi oči. „Za to může Fico!“ Na Slovensku to opravdu vře

Politická kultura zhrubla, stěžuje si na sociální síti předseda strany Progresivní Slovensko Michal …