Babiš se znovu rozčiluje: Je to provokace! Nejde přitom o Čapí hnízdo

29.08.2017 20:10

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš považuje to, že společnost FAU kromě finanční i celní správy či ministerstva financí zprostila mlčenlivosti i jeho samotného, za provokaci. ČTK dnes řekl, že je ale rád, že bude mít finanční správa možnost hájit svůj postup.

Babiš se znovu rozčiluje: Je to provokace! Nejde přitom o Čapí hnízdo
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Andrej Babiš točil zmrzlinu v Liberci

Kvůli Babišově nahrávce zveřejněné v neděli na Twitteru se objevilo podezření, že finanční správa mohla na jeho pokyn firmě uškodit a dostat ji do konkurzu. Babiš to odmítá.

Bývalý ministr financí Babiš dnes v reakci na krok firmy uvedl, že považuje zproštění své osoby mlčenlivosti za nesmysl. „Já už nejsem ministr a nikdy jsem nebyl šéf finanční správy. Já s tím nemám nic společného, to je zase nějaká provokace,“ řekl ČTK.

Firma FAU vlastní v areálu přerovské společnosti Precheza z holdingu Agrofert sklad pohonných hmot. Společnost se po zásahu správy dostala do insolvence loni v říjnu, o dva měsíce později ji soud poslal do konkurzu. Na internetu se v neděli objevila nahrávka, na které předseda hnutí ANO a bývalý majitel Agrofertu Babiš o firmě hovoří.

Finanční správa žádala FAU o zproštění mlčenlivosti, aby se mohla k případu blíže vyjádřit. „Pokud zprostili finanční správu, tak konečně může obhájit svůj postup,“ řekl Babiš. Sám s případem ale nemá podle svého názoru nic společného. „Já s tím nemám nic společného, nechápu, proč mi posíláte takto nesmyslné otázky, dobře víte, že daňovou mlčenlivost má finanční správa,“ reagoval na dotaz, zda bude po zproštění mlčenlivosti k případu chtít říct více.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

19:46 Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny pustil r…