Babiš si prý posvítí na Vodičkův Svaz bojovníků za svobodu

05.11.2016 18:02 | Zprávy

Ministerstvo financí chce prověřit, jak Český svaz bojovníků za svobodu (ČSBS) nakládá se státními penězi. Důvodem jsou informace o jeho údajném špatném hospodaření. Uvedl to dnes Český rozhlas Radiožurnál. Vedení svazu tvrzení o plýtvání penězi odmítá, kontroly se nebojí. Pro letošní rok dostal spolek z rozpočtu přes šest milionů korun. Zprávu převzala ČTK.

Babiš si prý posvítí na Vodičkův Svaz bojovníků za svobodu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Vodička

„Kritika je obrovská, samozřejmě se mi to nelíbí, necháme to prošetřit. Pokud se to potvrdí, samozřejmě budeme proti tomu,“ řekl rozhlasu ministr financí Andrej Babiš (ANO). Předseda ČSBS Jaroslav Vodička v reakci na to uvedl, že většinu peněz od státu využívá svaz na provoz, každý rok navíc odevzdává uzávěrku. Vzhledem k tomu se kontroly z ministerstva neobává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Jak chcete odříznout politické neziskovky od dotací?

Tvrdíte, že doufáte, že se vám politické neziskovky podaří odříznout od dotací. Zajímalo by mě, jak to chcete udělat? Fandím vám, ale myslím, že je to nereálné.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala vyrazil do Plzně. Jenže tam byl spolu s Okamurou. A byl řev

20:02 Fiala vyrazil do Plzně. Jenže tam byl spolu s Okamurou. A byl řev

Plzeň se dnes stala dějištěm dvou předvolebních akcí – setkání koalice SPOLU s premiérem Petrem Fial…