Babiš si v EET našel kličku pro svůj řetězec, píše Echo. Mluvčí odkázal novináře na obchodní tajemství

18.09.2016 9:39

Vláda stanovila výjimku z EET pro stánkový prodej potravin. Restauratérům se to ani trochu nelíbilo. Server Echo24.cz upozorňuje na to, že vláda touto cestou pomohla i ministru financí Andreji Babišovi (ANO), respektive jeho podnikání.

Babiš si v EET našel kličku pro svůj řetězec, píše Echo. Mluvčí odkázal novináře na obchodní tajemství
Foto: Daniela Černá
Popisek: Vicepremiér, ministr financí Andrej Babiš

„Výjimka z EET, kterou dostali stánkoví prodejci, se týká také občerstvení párky v rohlíku, fast foodu Parky‘s. To patří prodejci masa Kostelecké uzeniny, které spadají pod holding Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO),“ píše server.

Agrofert tento závěr důrazně odmítá. „Nezlobte se, pokud si myslíte, že náš koncern, který má obrat přes 200 miliard korun, považuje za nějakou výhodu či protekci to, že ve třech stáncích s párky v rohlíku nebude spadat do první fáze elektronické evidence tržeb, tak jste na velkém omylu,“ uvedl tiskový mluvčí holdingu Agrofert Karel Hanzelka. Kolik podobných prodejen Agrofert drží, je prý obchodním tajemstvím.

Celý text najdete zde.

Část podnikatelů vítala zavedení elektronické evidence tržeb, neboť věřila, že se tak narovná obchodní prostředí. Každá výjimka z EET toto narovnání oddaluje. Zvláště restauratérům se nelíbí, že na ně se EET vztahuje už od 1. prosince tohoto roku. Zatímco nejeden prodejce jídel na stánku bude této povinnosti prozatím ušetřen. Proč? Jelikož ne každý prodej jídla na stánku je stravovací služba. Tak alespoň zní zdůvodnění vlády.

„Stánky z první fáze podle ministerstva vypadly, protože se nejedná o stravovací službu, ale pouze o dodání jídla. V praxi nesmí mít takový stánek například stolky a židličky, vlastní záchod či šatnu, obsluha uvnitř nesmí umývat nádobí,“ vysvětluje server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…