Babiš slíbil peníze, ale Válková chce víc. Na platy ozbrojených složek ministerstva

12.08.2014 21:56

Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) dnes u ministra financí Andreje Babiše vyjednala navýšení rozpočtu svého resortu o 1,5 miliardy korun. Rozpočet by tak měl činit stejně jako letos zhruba 22 miliard korun. Zatím to ale nestačí na zvýšení platů ozbrojených složek ministerstva o pět procent. S Babišem proto ještě bude jednat znovu. Válková to řekla po jednání novinářům.

Babiš slíbil peníze, ale Válková chce víc. Na platy ozbrojených složek ministerstva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně spravedlnosti Helena Válková představila svůj tým spolupracovníků a pracovní plán v oblastech, kterým se bude během svého mandátu věnovat

Válková před jednáním avizovala, že minimálním cílem je zachování letošního rozpočtu ministerstva. „Podařilo se nám aspoň něco. To znamená, že se navrátily ty škrtnuté prostředky, o které se měl snížit rozpočet," uvedla Válková.

Ministryně ale přišla také s požadavkem na růst platů pro pracovníky Vězeňské služby a soudů. „To pětiprocentní navýšení, které se týká ozbrojených složek, vypadá jako vysoce pravděpodobné," doplnila Válková. Známé by to mělo být na konci srpna, nebo na začátku září. Pracovníci soudů naopak pravděpodobně přidáno nedostanou.

„Že bych odcházela s nějakým vítězoslavným pocitem, i když to bylo dlouhé a vyčerpávající jednání, to říct nemohu," uvedla Válková, která však věří, že jí Babiš na platy přidá.

Kromě toho ministryně uvedla, že bude muset resort ve svých organizačních složkách škrtnout 300 míst, která jsou nyní neobsazená. Škrtání míst se týká třeba soudů, státních zastupitelství a Vězeňské služby. „Moje varianta byla samozřejmě, že nebudeme snižovat vůbec," doplnila Válková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gott, on není mrtvej? Pustil to do kalhot. Jiří Mádl se bavil nad tím, jak Mistra označily děti

17:23 Gott, on není mrtvej? Pustil to do kalhot. Jiří Mádl se bavil nad tím, jak Mistra označily děti

Novináři se malých dětí zeptali, zda znají Karla Gotta. Dozvěděli se, že Karel Gott je něco jako Chu…